Sosyal Medya

YouTube, yeni bir kanal arayüzü test ediyor!

YouTube, bünyesinde barındırdığı çeşitli konseptlere sahip görüntülerle, her beşere sunacak bir içeriğe sahip. Yıllar boyunca kendini geliştirip şimdiki aktüel halini alan platform, uzun vakittir büyük bir değişiklik almadı. Aldığı son haliyle kâfi işlevleri karşılıyordu.

Renk dinamiğini test etmek, gri durum çubuğunu kaldırmak üzere küçük yenilikler yapılmıştı. Artık uzun bir ortanın akabinde görüntü platformu, taşınabilir uygulama için yeni bir kanal arayüzünü test ediyor. İşte YouTube’un test ettiği yeni kanal arayüzünün ayrıntıları…

YouTube’un yeni kanal arayüz özellikleri

İzlediği bir yayıncıya bağış yapan bir izleyicinin fark ettiği yeni arayüz, kanal sahibinin profil fotoğrafını daha öne ve ortaya taşıyor. Ayrıyeten fotoğraf, ismin çabucak altında yer alıyor. YouTube’un aldığı bu yeni tasarım, mevcut abone sayısı ve abone olmaya yarayan kırmızı butonu yahut abone olduğunuzu gösteren gri butonu bozmuyor.

YouTube eski ve yeni kanal arayüzü / Kaynak: Android Police

Yeni arayüzün yanında, birkaç ayrıntı da test evresinde. Uygulamanın şimdiki sürümünde gözükmeyen görüntü sayısı, test sürümünde görünür halde beliriyor. Ayrıyeten kanalın kısa bir açıklaması mevcut ve buna tıkladığınızda tam metni okuyabileceğiniz bir “Hakkında” kısmına ulaşarak kanal hakkında daha fazla bilgi edinebiliyorsunuz.

Fiyatlı abonelik hizmeti olan “Katıl” düğmesi de aktüel sürümde abone olma butonunun yanındayken, test sürümünde kanal açıklamasının altında ortalanmış bir biçimde yerleştirilmiş. Bu, özelliği daha besbelli kılacak bir tasarım. Yeni kanal arayüzü test sürümü, şimdilik sırf Android uygulamasında görüldü.

Bu yeni test sürümü YouTube’un en son (16.49.37) sürümünde mevcut. Bu özelliklerin gelip gelmeyeceği ya da ne vakit kullanıma sunulacağı ise şimdi aşikâr değil. Test sürümüne katılma bahtınızı artırmak için uygulamayı aktüel tutmanız faydalı olacaktır.

Sizler YouTube’un test ettiği yeni kanal arayüzü hakkında neler düşünüyorsunuz? Şimdiki sürümden şad musunuz, yoksa bu sürümü kullanmayı mı tercih ederdiniz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu