Sosyal Medya

Twitter, iOS kullanıcılarına özel bir yenilik üzerinde çalışıyor

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter, yeni devirde tüm platformlara getirmeye hazırlandığı özellikleri test etmeye devam ediyor. Kimi vakit yalnızca Android, kimi vakit da iOS kullanıcılarına sunulan özelliklerden en yenisi Apple iOS kullanıcıları tarafından denenmeye başlandı. Kullanıcılar, artık tweet’lere görüntüyle reaksiyon verebilecekler.

Twitter, Retweet butonuna ek bir özellik getiriyor

Geçtiğimiz Perşembe günü resmi takviye sayfası aracılığıyla bir açıklama yayınlayan Twitter, , iOS uygulamasında küçük bir kullanıcı kümesi için yeni bir özellik başlattı. Bu yeni bilhassa artık birinin gönderisini retweet ederken, birebir vakitte kameranızı kullanarak görüntülü bir reaksiyon ekleyebileceksiniz.

Twitter tarafından tanıtımı yapılan bu özellik sayesinde, retweet butonuna tıkladıktan sonra üçüncü seçenek çıkacak ve ‘Tweet’i reaksiyon ile alıntıla’ üzere bir ibare görülecek. Bu seçeneği seçtikten sonra kameranız açılacak ve retweet ettiğiniz gönderiye reaksiyon vermek için kısa bir görüntü kaydedilebilecek.

Orjinal tweet, görüntünün önünde yer alacak halde bir görselle sunulacak ve bu sayede etkileşim artırılmış olacak. Twitter, reaksiyon görüntüsünün azamî uzunluğunun ne kadar olduğu hakkında rastgele bir detay vermemiş olsa da Twitter’a yüklenen azamî müddet sonuyla birebir olması bekleniyor.

Reaksiyonunuzu çektikten sonra bu retweet, vakit çizelgesindeki tüm takipçileriniz tarafından görülebilir hale geliyor. Twitter, özelliğin belli bir bölgedeki kullanıcılarla test edilip edilmediğini yahut herkes için ne vakit kullanıma sunulacağı konusunda rastgele bir bilgi paylaşmadı.

Pekala sizler Twitter’a gelen bu yeni bilhassa ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu