Oyun

Platform macera oyunu Elypse bu ay çıkış yapıyor

 
Yayıncı PID Games ve geliştirici Hot Chili Games, yandan görünümlü aksiyon platform oyunu Elypse’in PC sürümünün 17 Mayıs’ta Steam ve Epic Games Store üzerinden piyasaya sürüleceğini duyurdu. Oyunun PlayStation 5, PlayStation 4 ve Switch sürümleri 2023’ün sonlarında çıkış yapacak.
 
Oyun bizlere çeşitli platform zorluklarını sunacak
 
 
 
Trajik bir öyküye adım atabileceğimiz ve harabeye dönmüş Elypse dünyasını keşfe çıkabileceğimiz oyunda çeşitli gizemleri açığa çıkarabileceğiz. Gizemli bir dünyada yazgımıza karşı savaş verdiğimiz oyunda “metroidvania” üslubu mekanikler de karşımıza çıkacak. Hasebiyle güçlü bir platform oyunu bizleri bekliyor olacak.
 
Metroidvania üslubu oyunlar genel olarak aşamadığımız bir yeri geçmek için geriye dönebileceğimiz, orada bir müddet uğraşabileceğimiz ve yeni mekaniklerle bir arada o kısmı aşabileceğimiz içeriği bizlere aktarıyor. Bu da oyun içerisinde daha fazla uğraşacağımız ve ilerleme hissiyatına kapılacağımız manasına geliyor. Elypse oyununda da bu durum kelam konusu.
 
Genel olarak oyun art planda bizlere bir kıssa anlatacak. Bu kıssa kapsamında farklı platform zorluklarıyla karşılaşacağız ve ilerlemeye çalışacağız. Platformları aşmak için de bir mühlet uğraşmamız gerekecek. Aştıkça öyküyü ilerletecek ve sonuna gelmeye başlayacağız. 
 
Elypse çıkış tarihi fragmanı 
 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu