Oyun

Hogwarts Legacy 1 milyar dolar çıkar sağladı!

 
Warner Bros. Games tarafından yayınlanan açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Hogwarts Legacy rekor kırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2023’ün birinci çeyreğinin en çok kazandıran oyunu oldu haberini yapmıştık. Artık ise bu yararın ölçüsü açıklandı ve 1 milyar doları aşan bir kar sağladığı ortaya çıktı.
 
Oyun satmaya devam ediyor
 
 
 
10 Şubat tarihinde çıkış yapmasından sonraki iki hafta içinde Hogwarts Legacy, 12 milyondan fazla adet sattı ve dünya çapında 850 milyon dolar elde etti. Artık ise bu sayı 1 milyar doları aştı ve başka yandan 12 milyon satış sayısı 15 milyona yükseldi. 
 
İlk etapta sadece yeni jenerasyon konsollarda (PS5 ve Xbox series) yayınlanmasına ve PC’de yayınlanmasına karşın bu kadar çok yarar elde etmeyi başaran üretim çok oynanmaya devam ediyor. Oyun şu anda ayrıyeten PS4 ve Xbox One konsolları için de çıkış yaptı ve bu çıkışla birlikte satışların artması bekleniyor.
 
Hogwarts Legacy’nin bu kadar büyük kar sağlamasına karşın Warner Bros., şirketin genel manada ziyan ettiğini açıkladı. Hogwarts Legacy yararı şirketin yalnızca yüzde 9’luk bir kısmını oluşturuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu