Sosyal MedyaTeknoloji

Instagram, siyasi ızgara öncesinde değişiklikleri duyurdu

Instagram, gençlerin ve ebeveynlerin uygulamada harcanan zamanı yönetmelerine yardımcı olacağını söylediği yeni özellikleri duyurdu.

Ebeveynler, çocuklarının Instagram’da ne kadar zaman harcadıklarını görebilecek ve zaman sınırları belirleyebilecek, gençler ise mola vermeleri için hatırlatıcılar alacak.

Instagram şefi Adam Mosseri’nin çevrimiçi güvenliği araştıran ABD Senatörlerinin önüne çıkmasından bir gün önce geliyor.

Instagram, son aylarda gençlerin platformu kullanması konusunda artan bir baskı altında.

Gençlerin artan kaygı için Instagram’ı suçladıklarını öne süren dahili araştırması , France Haugen’in Facebook’tan sızdırılmış belgelerindeki bir dizi ifşaatın ilkiydi.

ABD Senatosu Komitesinin, Bay Mosseri’yi Instagram’ın çocuk güvenliği ve planlarına ilişkin dahili bilgileri ve komitenin “potansiyel yasama çözümleri” dediği şeyler hakkında sorgulaması bekleniyor.

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra, Instagram tarafından yapılan duyurunun zamanlamasının “ilginç” olduğunu söyledi.

“Instagram’ın patronu, ABD’li senatörlere kendisini sorguya çektiklerinde göstermek için yeni ve anlamlı bir şeye sahip olmak isteyecek… yeni özellikler endişeli ebeveynlere çocuklarını Instagram kullanırken güvende tutmalarına yardımcı olacak daha fazla araç sağlayacak, ancak çoğu kişi bunun neden onları aldığını merak edecek. harekete geçmek için çok uzun.”

ara ver

Mosseri blog yazısında , Kasım ayında tweet’lediği “mola verme” özelliğinin kullanıma sunulduğunu duyurdu .

Salı günü İngiltere, İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da piyasaya sürüleceğini söyledi.

Mosseri, “Birisi belirli bir süredir sayfayı kaydırıyorsa, onlardan Instagram’a bir ara vermelerini isteyeceğiz ve gelecekte daha fazla ara vermek için hatırlatıcılar ayarlamalarını önereceğiz” dedi.

Bu özellik aynı zamanda onlara uzmanlardan “düşünmelerine ve sıfırlamalarına yardımcı olacak” ipuçları da gösterecek.

Genç kullanıcılar, mola hatırlatıcılarını açmak için bildirim alacaklarını söyledi.

Instagram ayrıca, Mart 2022’de ebeveynler için çocukların Instagram’da ne kadar zaman harcadıklarını görmelerine ve uygulama için zaman sınırları belirlemelerine izin verecek yeni bir araç başlatacağını söyledi. Başka bir yardımcı özellik, gençlerin bir Instagram kullanıcısına karşı bir şikayette bulunması durumunda ebeveynleri bilgilendirecek bir sisteme kaydolmalarını sağlayacaktır.

Instagram’da zaman sınırları zaten var – kullanıcılar gönüllü olarak günlük bir zaman sınırı belirleyebilir ve bu sınıra ulaşıldığında bir bildirim alabilir.

Dijital ayak izi

Bay Mosseri ayrıca Instagram hesaplarını toplu olarak yönetmek için yeni bir sistem tanıttı.

Ocak ayından itibaren yeni bir sistem, herhangi bir kullanıcının tüm gönderilerini veya tüm beğenilerini ve yorumlarını kronolojik bir listede görmesine ve toplu olarak silmek için bir kerede birkaçını seçmesine izin verecek.

Mosseri, “Herkese açık olsa da, bu aracın özellikle gençlerin Instagram’da hangi bilgileri paylaştıklarını, nelerin başkaları tarafından görülebildiğini daha iyi anlamaları ve dijital ayak izlerini yönetmenin daha kolay bir yolunu bulmaları için özellikle önemli olduğunu düşünüyorum.” .

Salı günü açıklanan diğer önlemler arasında, uygulamanın gençlere mesaj gönderme sınırlarının genişletilmesi de vardı – böylece artık insanlar kendilerini takip etmeyen gençleri etiketleyemeyecek veya bunlardan bahsedemeyecek.

Ve başka bir özellik, Instagram’ın “insanlar bir süreliğine bir konu üzerinde duruyorsa” kullanıcıları diğer içerik türlerine “dürteceğini” öne sürüyor.

Mosseri, “dürtme”nin ne tür içeriklere uygulanabileceği, nasıl çalışacağı veya ne zaman uygulanacağı konusunda ayrıntı vermedi. Blog gönderisindeki bir resimde verilen tek örnek, güzellik gönderilerine bakan bir kullanıcının seyahat, iç tasarım veya köpekleri keşfetmek isteyebileceğini önermekti.

Çarşamba günü ABD’li politikacılar tarafından sorguya çekilmeden önce, Bay Mosseri bu yeni önlemleri açıklayan blog yazısını şu sözlerle bitirdi: “Birçok neslin hem yararlanan hem de koruyan çevrimiçi bir dünya yaratma ortak hedefimiz konusunda milletvekilleri ve politika yapıcılarla verimli işbirliğini memnuniyetle karşılıyorum. gelmek.”

2017 yılında intihar eden ve Instagram’da rahatsız edici materyalleri görüntüleyen genç Molly Russell’ın anısına kurulan Molly Rose Vakfı, yeni önlemler yelpazesini büyük ölçüde memnuniyetle karşıladı.

“Her zaman olduğu gibi, bu tür duyurular yapıldığında, yeni önlemlerin ne kadar etkili olabileceğini ortaya koyacak olan tekliflerin detayı” uyarısında bulundu.

“Instagram olmadan daha fazla çevrimiçi güvenlik için ek adımlar atmadan sorumluluğu ebeveynlere kaydırmak yeterli olmaz.”

Duygu, sosyal medya danışmanlığı Tribal Impact’in CEO’su Sarah Goodall tarafından tekrarlandı.

Siber zorbalık gibi sorunlara atıfta bulunarak BBC’ye verdiği demeçte, “Birçok çocuk sosyal medyadaki deneyimleriyle çok izole durumda” dedi.

Özellikle, çocuklarının uygulamanın başka bir kullanıcısını bildirmesi durumunda ebeveynlerin bir uyarı alabilecekleri yeni duyurulan tesisi övdü.

Bununla birlikte, kendisi de bir ebeveyn olan Bayan Goodall, sosyal medya şirketlerinin, genel olarak, çocuklarının çevrimiçi etkinliklerini ebeveyn gözetiminde sağlamak için daha fazlasını yapabileceğini savundu.

“Sosyal medyada nasıl aktif olunacağını öğrettiğim birçok ebeveyn, çocuklarıyla nasıl çalışacaklarını, yapılacak konuşmaları, tespit edilecek siteleri anlamıyor – ve sosyal platformların daha fazlasını yapabileceğine inanıyorum. yardım etmek için” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu