Mobil

Yeni iPad Pro için birinci tezler: Camdan Apple logosu!

iPad Pro, Apple’ın en güçlü eserlerinden bir tanesi. OLED ekran üzere göz alıcı teknolojileri genelde bünyesinde bulunduran iPad Pro’da Apple M1 işlemciyi bile görmüştük. Apple’ın bu amiral gemisi tableti, bir standart olma yolunda giden MagSafe’i şimdi desteklemiyor. Gelecek jenerasyonda MagSafe ile şarj olabileceği söylenen iPad Pro ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

Yeni iPad Pro, MagSafe’i destekleyecek

MagSafe’in elektrik sinyallerinin, aygıtın içerisindeki bobinlere iletilebilmesi için alüminyum materyal bir engeldi. Bu yüzden MagSafe destekleyen iPhone modellerinde alüminyum ya da öbür bir metalik malzemeyi art kısımda göremedik. Fakat söylentilere nazaran Apple, iPad Pro’nun yalnızca Apple logosunu cam yaparak MagSafe’in kullanılabilmesini sağlayacak.

Alüminyum kasa ile MagSafe kullanılmasını sağlayan bu tahlil, MagSafe’in önündeki büyük pürüzlerden birinin kaldırılması manasına geliyor. iPhone 12 ve 13 serilerindeki üzere cam art yüzey ile MagSafe kullanılsaydı muhtemelen iPad Pro yere düştüğünde teknik servisin yolunu tutmanız gerekecekti. Tamir fiyatları zamlanalı kısa bir müddet olmuşken bir servet ödediğimiz iPad Pro’nun kolay kolay kırılmasını istemeyiz.

Apple’ın bu yıl 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro modellerini piyasaya sürmesini bekliyoruz. Muhtemelen bu eserleri eylül ayında göreceğiz. İki aygıtın da 3nm fabrikayon sürecinden geçmiş işlemcilere sahip olmasını bekliyoruz. Bu da yüksek performansın beraberinde düşük güç tüketimi ve düşük sıcaklık manasına geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu