Donanım

Nvidia, ekran kartı arzının artacağını söylüyor: RTX 4000 serisi yaklaşıyor mu ?

Ekran kartı pazarında madencilik ve pandemi tesiriyle stok sorunları yaşanmaya devam ediyor. Bölüm hakkında yeni açıklamalarda bulunan Nvidia CFO’su Colette Kress, 2022 yılının ikinci yarısında kart arzının yükseleceğini söyledi.

Ekran kartı arzı yükselecek

Ekran kartlarında yaşanan durumun düzeleceği konusunda optimistliğini koruyan CFO, “Daha evvel de belirttiğimiz üzere, daha uzun vadeli olarak bu arzı elde etmek için çalışıyoruz. 2022 yılının ikinci yarısında, kestirimlerimiz açısından genel arzımızla şahane bir pozisyonda olacağımıza inanıyoruzkelamlarını lisana getirdi.

Nvidia’nın her iki yılda bir yeni mimari duyurma geleneğini düşünürsek 2022 yılının Eylül ayında tanıtılması beklenen Nvidia Ada Lovelace mimarisi, 3000 ailesinde kullanılan 8nm üretim teknolojisini Apple ve AMD’nin de geçiş yaptığı 5nm‘ye indirecek. Bununla birlikte yeni seri için epeyce fazla yatırım yapan şirketin, büyük bir performans artışı sunması bekleniyor.

Yongaların tedariğinde TSMC‘ye güvenen Nvidia, dev yarı iletken üreticisinin yeni genişleme yatırımları ile birlikte kâfi bir ekran kartı stoğuna erişebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu