Mobil

Ticaret Bakanlığı ucuz eserleri gösteren taşınabilir uygulama geliştiriyor: Birlikten Rahmete

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni ekonomik adımları duyurdu. Bu adımlardan birisi olarak Ticaret Bakanlığı tarafından fiyat karşılaştırma uygulaması geliştirilecek. Birlikten Rahmete isimli taşınabilir uygulama, eserlerin ucuza satıldığı yerleri gösterecek. Öne çıkan kampanyalar listelenecek ve eserlerin fiyat takibi yapılabilecek.

Uygulama 1 Mart’ta kullanıma sunulacak

Bakan Nebati, taşınabilir uygulama hakkında şunları söyledi:

“Bir taşınabilir uygulama başlatıyoruz. Taşınabilir uygulama ile vatandaşlarımız enflasyonunun düşüşüne katkı veren satış noktalarında fiyatlara bakacak, kategorileri öne çıkaran duyuru alanlarını bulacak. Filtrelerden kolay arama yapacak, toplam alışveriş ölçüsünü hesaplayacak uygulama 1 Mart’ta devreye girecek. Tüketiciye fiyat takibinin yapılmasına imkân sağlayan en uygun fiyatlı esere ulaşması sağlanacak ve bu taşınabilir uygulamanın geliştirilmesiyle enflasyonla gayrette ortaya konacak adımların önlemlerini ortaya koymuş olacağız.”

17 Şubat A101 aktüel eserler neler?

5 sa. evvel eklendi

Temel besinlerde KDV yüzde 1’e indi

Toplantıya manzaralı görüşmeyle katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temel besin eserlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirileceğini belirtti. Erdoğan, bahisle ilgili olarak Besin eserlerinde pazartesi gününden itibaren yüzde 7 KDV ve yüzde 7 kesim indirimi olarak toplamda yüzde 14’lük bir indirim yapılmasını milletimiz ismine bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu. KDV’yi yüzde 1’e indiren düzenleme yarınki Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Birlikten Rahmete taşınabilir uygulaması nedir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu