Mobil

iPhone SE Plus tanıtım tarihi sızdırıldı

Birinci olarak 2020 yılında ortaya atılan tezler ile gündeme gelen iPhone SE Plus modelinin tanıtım tarihi sızdırıldı. Kimi teknik özellikleri ortaya çıkan iPhone SE Plus, yakında kullanıcıların karşısına çıkacak.

Uzun ortadan sonra geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone SE 2, akıllı telefon piyasasına fiyat/performans konusunda epeyce argümanlı bir giriş yaptı. Apple, birçok kullanıcı tarafından beğenilen iPhone SE ailesine yeni model eklemek için hazırlıklarını tamamladı.

iPhone SE Plus, 2022 yılında tanıtılacak

iPhone SE Plus modeli, gücünü Apple tarafından üretilen A15 Bionic işlemciden alacak. iPhone 13 ailesinde kullanılan A15 Bionic işlemci, 5nm teknolojisi ile üretiliyor. A14 Bionic işlemcide de olduğu üzere 6 çekirdek ile karşımıza çıkan işlemcide iki adet yüksek performans ve dört adet verimlilik çekirdeği bulunuyor. Ayrıyeten işlemcide yeni 16 çekirdekli Neural Engine sayesinde ses ve manzara tanımanın yanı sıra gelişmiş makine tahsili misyonlarının üstesinden rahatlıkla gelebilen yeni bir ISP yani manzara sinyal işlemcisi mevcut.

2. jenerasyon iPhone SE ile birebir dizayna sahip olacak. Alüminyum çerçeve ile geleceği belirtilen aygıtta 4.7 inç Retina HD LCD panel kullanılacak.

Art kamerada 12 Megapiksel lens tercih edileceği sızdırılan bilgiler ortasında yer alıyor. 5G teknolojisinin yer alacağı aygıtta Snapdragon X60 Modem kullanılacak.

Mart 2022’de tanıtılacağı belirtilen aygıt, Touch ID teknolojisi ile karşımıza çıkacak. Aygıtın batarya özellikleri şimdi bilinmiyor.

iPhone SE 3, 2024 yılında gelebilir

iPhone SE serisi ile ilgili bir öteki argüman ise 3. jenerasyon iPhone SE modeli hakkında. Şirketin iPhone SE 3 modelini 2024 yılında piyasaya süreceği tez ediliyor.

Şimdi teknik özellikleri bilinmeyen iPhone SE 3 modeli, en ucuz iPhone modeli olabilir. 2022 yılında iPhone SE 3 ile ilgili daha fazla sızıntı ortaya çıkması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu