Mobil

Samsung, katlanabilir telefonların satış sayısıyla ilgili konuştu!

Katlanabilir akıllı telefonların geleceğinin parlak olacağına inanan ve rakiplerine nazaran bu manada en erken atılım yapan şirketlerden biri olan Samsung, 2021 yılına dair katlabilir telefon satışlarına ait konuştun. Her ne kadar Güney Kore menşeli şirket satış sayılarını şeffaf bir biçimde açıklamamış olsa da bu alanda işlerin hayli yolunda gittiği dikkat çekiyor. İşte Samsung cephesinden gelen bilgiler…

Samsung, 2021 yılında satış maksadını tutturdu

Samsung, yakın tarihlerde paylaştığı bir blog gönderisinde katlanabilir akıllı telefon satışlarının ne durumda olduğunu paylaştı. Güney Koreli şirket, 2021 yılı genelinde, 2020’de sattığından tam dört kat daha fazla katlanabilir telefon sattıklarını söyledi. Bununla birlikte firmanın akıllı telefon pazarındaki iki amiral gemisi Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3, sırf 2021’in birinci ayında, 2020’deki Samsung katlanabilir aygıtlarının tamamından daha fazla satmayı başardı.

Her ne kadar bu dört kat daha fazla satmış olma ibaresi katlanabilir akıllı telefonlar için umut verici bir done olsa da ünlü firma, kesin satış bilgilerini paylaşmayı tercih etmedi. Bununla birlikte piyasaa analistleri, katlanabilir akıllı telefon sevkiyatlarının 2021 yılında 9 milyona ulaşmış olabileceğini ön görüyor.

Yeniden piyasa analistleri, Samsung’un toplam pazar hissesinin, katlanabilir telefon pastasının yüzde 88’ini oluşturduğunu belirtiyor. Bu manada toplamde 9 milyon civarında beklenen satış sayısının 7 milyon cibarında olması beklenebilir. Analistler, yanılma hissesini da göz önüne alarak Samsung’un tek haneli milyonlarda bir satış sayısına ulaştığına, küçük bir ihtimal de olsa 10 milyonu geçmiş olabileceğini belirtiyor.

Samsung’un Huawei ve Oppo üzere güçlü rakiplerinin de katlanabilir akıllı telefon piyasasına giriş yaptığı düşünülürse, 2023 yılında bu kesimin en az 10 kat daha fazla bedel kazanması bekleniyor. Elbette Apple’ın da kesime giriş yapacağı katlanabilir bir iPhone duyurusuyla piyasadaki işler çok daha kızışacak.

Pekala sizer Samsung’un yaptığı açıklama hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu