Oyun

Ünlü oyun şirketinden NFT hamlesi!

Zynga, dünyanın en büyük oyun şirketleri ortasında bulunuyor. Şirketin taşınabilir platformlarda birçok oyunu bulunuyor ve her oyunu yüksek indirme sayıları sayesinde uygulama marketlerinde yüksek sıralarda yer alıyor.

Bilhassa NFT ve kripto paraların gelişmesi oyun kesimini de ekledi. NFT tabanlı oyunların sayısının son vakitlerde giderek artıyor. Yapılan açıklamaya nazaran Zynga, NFT tabanlı bir oyun ile karşımıza çıkacak.

Zynga, NFT tabanlı bir oyun geliştirecek!

NFT tabanlı oyunların arttığı bir vakitte ünlü oyun şirketi Zynga’nın blokzinciri şefi Matt Wolf‘dan açıklama geldi. Axios’a yaptığı açıklamada ünlü oyun şirketinin bu yıl içerisinde NFT tabanlı bir oyunu piyasaya süreceğini söyledi. Açıklamanın akabinde birçok kişi heyecanlandı.

Zynga, uzun vakittir blokzincir tabanlı oyunlara yatırım yapıyordu. Şirket, yaptığı açıklamasında bu yılın sonuna kadar 15 kişilik blokzincir tabanlı oyun geliştirme grubunun 100 bireye çıkarılacağını duyurdu. Bu durum, şirketin blokzinciri tabanlı bir oyun üzerinde çalışmakta olduğunu bizlere gösteriyor.

Matt Wolf, yaptığı açıklamasında hali hazırda piyasada bulunan FarmVille üzere oyunlara NFT eklemenin saçma olduğunu belirtti. Piyasaya sürülecek oyunların yeni bir başlık altında karşımıza çıkacağını söyledi. Yeni NFT oyunlarının Mafia Wars üzere oyuncuların hata çeteleri kurabilecekleri oyunlara benzeyebileceğini açıkladı.

Wolf, oyun geliştiricilerinin istedikleri vakitte NFT projelerine dahil olup çıkabildiklerini söyledi. Bu durum, şirketin EA ve Ubisoft üzere ünlü şirketlerden ders alarak şirket içi protestoları önlemeyi amaçladığını gösteriyor. Tenkitlere karşın NFT ve blokzinciri oyunlarının Zynga’nın evrimindeki bir sonraki adım olarak düşünülüyor.

Bunlara ek olarak blokzinciri şefi Matt Wolf, açıklamasında şu kelamlara yer verdi: “Hedefimiz oyuncuların oyun seyahatlerinde yönetici olmalarını sağlayan entegre bir tecrübe yaratarak Zynga’nın kitle erişimini genişletmek ve daha güçlü iştirak ve elde tutma sağlamak.”

Ayrıyeten New York Times’a yaptığı konuşmada Wolf, blokzinciri oyunlarının son derece güç olduğunu belirtti. Pekala, sizin niyetleriniz neler? Siz NFT tabanlı oyunlarla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum’da paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu