Sosyal Medya

Snap puanı nedir ve nasıl artar?

Snapchat, bildiriler, fotoğraflar ve görüntüler göndermenize müsaade verin en tanınan iletileşme uygulamalarından birisidir. Uygulama ayrıyeten filtreler, çıkartmalar, anılar ve kıssalar olmak üzere çeşitli tesirli özelliklere de sahiptir.

Snapchat, kullanıcıları için özel bir puanlama sistemi sunar. Bu puanlama sistemi de kullanıcıların aklına “Snap puanı nedir ve nasıl arttırılır?” sorusunu getiriyor. Snapchat kullanmayı sevenlerin bilhassa takip ettikleri bu puanlama sistemi son vakitlerde epey ağır bir ilgi görüyor. Bu yazımızda da sizlere Snapchat puanını nasıl arttıracağınızı anlattık.

Snap puanı nedir?

Snapchat puanının asıl gayesi, kullanıcıların uygulamada ne kadar faal olduğunu belirlemektir. Yapılan araştırmalar ve resmî açıklamalara nazaran kullanıcıların Snapchat üzerinden yapmış olduğu her süreçten sonra puan kazanması maksat ediniliyor. Bu uygulamaya üye olan her kullanıcı, 1 puandan başlayarak etkin olma durumuna nazaran puanını arttırır.

Öteki kullanıcılarla irtibata geçmek ve manzara paylaşmak üzere etkinlikler puan kazanmak için değerli bir etken haline gelir. Bu puan sistemi tıpkı vakitte uygulamayı kullanan bireylerin puan üzerinden birbirleriyle rekabet etmesine neden oluyor.

Snapchat puanı nasıl arttırılır?

Snap puanınızı arttırmak için birinci olarak mevcut Snapchat puanınızı bilmeniz gerekiyor. Snapchat puanını bulmak için ise profil fotoğrafınıza dokunun. İsminizin altında dikdörtgen kutu içerisinde bulunan sayı sizin Snapchat puanınızdır. Bu sayıyı bilmek uyguladığınız formüllerin işe yarayıp yaramadığını gösterir.

Puanınızı arttırmak için uygulayabileceğiniz bir öbür usul ise en tanınan Snapchat kullanıcılarını takip etmek oluyor. Bu durumda onları Snapchat’ta arkadaş olarak ekleyip onlara anlık fotoğraflar atabilirsiniz. Tıpkı vakitte arkadaşlarınızın sizlere göndermiş olduğu imgeleri ya da iletileri açarak da puanınızı arttırmak mümkündür.

Uygulamadaki puanınızı arttırmanın en tesirli yollarından bir başkası ise öykünüze snap eklemek oluyor. Bu durum sizin Snapchat’te daha faal olduğunuzu gösteren en değerli etkendir. Sonuç olarak puanınız arttıkça Snapchat ödüllerinin kilidini açabilirsiniz.

Snapchat puanını neden arttırmalısınız?

Bu puan sırf sanal platformdaki bir sayıdır. Gerçek bir hedefe hizmet etmeyen Snapchat puanı birçok vakit karma puanlarla karşılaştırılabiliyor. Bunun yanı sıra kimi beşerler puanları epey değerli buluyor.

Snapchat puanlama sistemi, bir görüntü oyununa benziyor. İlerlemenizi takip etmek, sizi meşgul etmek ve uygulamayı daha değişik hale getirmenin en tesirli yollarından birisi olarak kullanıcılara sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu