Sosyal Medya

Clubhouse, uygulama zorunluluğunu kaldırdı

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, odalara tarayıcı ile iştirak sağlamaya müsaade verdi. Şirket 2020’deki birinci çıkışından beri taşınabilir uygulama gerektiriyordu. Kullanıcılar toplumsal ağda bir odaya katılmak ve sohbeti dinlemek için Clubhouse’u telefona yüklemek zorundaydı. Lakin bu mecburilik ortadan kalktı.

Bugünden itibaren artık Clubhouse kullanıcıları hem webde hem de mobilde canlı odalara tarayıcı üzerinden katılabilecek. Böylelikle Clubhouse’a bilgisayardan ya da uygulaması yüklenemeyen bir platformdan erişmek direkt mümkün olacak.

Clubhouse odalarına tarayıcı ile katılmak mümkün

Toplumsal medya şirketi, Clubhouse taşınabilir uygulamasına paylaşım özelliği ekledi. Oluşturduğunuz odanın sol alt köşesindeki ok ikonuna tıklayarak; direkt Clubhouse’un içinde odanızı paylaşabileceğiniz üzere Instagram, WhatsApp üzere uygulamalar aracılığıyla da arkadaşlarınıza, eşinize, dostunuza gönderebilirsiniz. Ayrıyeten odanın ilişkisini da kopyalayabilirsiniz.

Kopyaladığınız temas, odanızın tarayıcı vasıtasıyla web ortamında açılmasını sağlayacak. Temasa erişimi olan bireyler, Clubhouse’ta oturum açmaksızın sohbete katılabilecekler. Fakat Clubhouse bu özelliğin şimdilik ABD’de kullanılabildiğini söyledi. Ayrıyeten test kademesinde olduğunu ve gelecekte öbür ülkelerde de kullanıma sunacağı bilgisini paylaştı.

Hatırlanacağı üzere şirket geçtiğimiz sene Android‘e de adım atmıştı. Yeni kararıyla birlikte desteklediği platformları yaygınlaştırmış oldu.

Oda oluşturmak için hesap zarurî

Clubhouse oturum açma zorunluluğunu odaya iştirak için kaldırdı. Lakin yeni bir sohbet odası oluşturmak için hala Clubhouse hesabına sahip olmanız ve oturum açmanız gerekiyor. Bunun yanında Clubhouse’un taşınabilir uygulamasını da Android yahut iOS telefonunuza yüklemeniz isteniyor.

Yeni özelliği kullanmak için;

  • Öncelikle “Start a new room” butonuna basarak oda oluşturun.
  • Akabinde sol alt köşedeki “Share” düğmesine tıklayın.
  • Odayı paylaşmak istediğiniz yolu belirleyerek sürece devam edin.

Clubhouse sol alt köşedeki paylaşım düğmesinde, ilişkiye kaç kişinin tıkladığını da gösterecek. Böylece kimlerle etkileşim kurduğunuzu daha âlâ ölçebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu