Mobil

Samsung, büyük kamera yükseltmeleri sunuyor!

Samsung Galaxy S22 için geri sayım sürüyor. Akıllı telefonun lansmanı Şubat ayında gerçekleşecek. Bu aygıtlara takılacak gelişmiş kamera sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye devam ediyoruz. Sağlam kaynak Ice Universe, Galaxy S22 Ultra kamerası hakkında çeşitli yorumlarda bulundu.

Ice Universe aygıtın fotoğraf çekme yeteneğinin yüzde 30 donanım, yüzde 70 yazılım olduğunu Twitter üzerinden belirtti. Birkaç gün evvel de tıpkı kaynak, Samsung’un gece ve düşük ışıkta çekimi güzelleştirmek için yapay zeka algoritmaları üzerinde çalıştığını ortaya çıkarmıştı. Artık nasıl çalıştığına dair açıklamalar yaptı.

Galaxy S22 Ultra, 108 Megapiksel kameraya sahip tek model olacak

Galaxy S22 Ultra modelinin 108 Megapiksel ana sensörle gelen serinin tek modeli olacağı söyleniyor. Son sızıntıya nazaran, kullanıcılar bu ana sensörü kullanarak fotoğraf çekerlerken bir ‘AI ayrıntı geliştirme düğmesi’ ortaya çıkıyor. Bu da yapay zekanın fotoğraftaki çeşitli ayrıntıları daha gelişmiş biçimde fotoğrafa yansıtıyor.

Bu düğmeyle birlikte detaylar, renkler ve parlaklık, AI sürece ile görünüşte güzelleştiriliyor. Yeniden de bu geliştirmelerin ne kadar tesirli olduğunu görmemiz için lansmana kadar beklememiz gerekiyor. Buna ek olarak kimi kullanıcılar, rastgele bir ekstra yazılım tabanlı iyileştirmelerin yer almadığı imajları de tercih bahtına sahip oluyor.

Son aylarda özellikler Galaxy S22 hakkında epey fazla bilgi ortaya çıktı. Samsung’un bu noktada pek gösterebileceği özelliği kalmadı. Yalnızca bu telefonlar gelmeden evvel Ocak ayında Galaxy S21 FE modelinin ortaya çıkması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Sizler Galaxy S22 modelinden neler bekliyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu