Mobil

İQOO, 9 Pro’nun kamera gücünü gösterdi!

Vivo’nun alt markası olarak pazara birçok model kazandıran ve üst segmentte de başarılı temsilcileri bulunan iQOO, yeni amiral gemisi serisini bir müddettir sık sık gündeme getiriyor. Yakın vakitte tanıtılacağı açıklanan ve yayınlanan teaserlar ile gerek tasarımsal olarak, gerekse donanımsal olarak büyük ölçüde netleşen serinin artık de kamera ayrıntıları ortaya çıkmıştı. Şimdiyse şirket, aygıtın çektiği fotoğrafları yayınladı.

İQOO, 9 Pro tarafından çekilen manzaraları yayınladı

5 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek lansmanda tanıtılacak olan iQOO 9 serisi, kamera tarafında savlı olacak. Xiaomi Mi 11 Ultra’nın kamera kurulumuna benzeyen lakin ikinci ekrana sahip olmayan geniş kamera platformuyla gelen seride 50 Megapiksel çözünürlükte ana kamera yer alacak. Bu ana kameranın sensörü Samsung GN5 olurken, bu sensör ile gelen birinci modeller de bu serideki telefonlar olacak.

IQOO 9 Pro modelin ikinci kamerası bilhassa kalabalık olan kümeler için epeyce faydalı olacak. Bu modelde yer alan ikinci kamera 150 derece ultra geniş açılı çekimler gerçekleştirebilecek. Ayrıyeten yeniden her iki modelde de Gimbal Stabilizasyonu yer alacak. Bu sebeple muhtemelen OIS takviyesi de bulunacak.

Bugünse şirket yaptığı paylaşımda, üstte ve aşağıda bulunan görselleri kullanıcıların beğenisine sundu. İkisi balık gözü modunda çekilen fotoğrafların dördünün de iQOO 9 Pro’nun 150 derecelik ultra geniş açılı ikinci kamerasıyla çekildiği belirtiliyor.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, 4700 mAh pil, 50W kablosuz şarj, 2K çözünürlükte 120Hz tarama ve 1000Hz dokunmatik örnekleme suratına sahip E5 AMOLED ekran üzere epey savlı özellikleri bulunan serinin 5 gün sonra tanıtılması bekleniyor.

Bunların dışında aygıtlarda 120W süratli şarj takviyesi bulunacak. Lakin telefonda standart şarj aygıtı değil, GaN (Galyum Nitrür) şarj aygıtı bulunacak. Bu da daha verimli, az ısınan ve çok daha küçük boyutlu olan şarj aleti manasına geliyor.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu