Mobil

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200 Megapiksel sensörle gelecek!

Samsung, halihazırda Galaxy S22 ailesi ve S21 FE modeli üzerine ağırlaşmış durumda. Her ne kadar çip meşakkatleri sebebiyle aygıtların aktifliğinin yahut ön satışının Şubat ayına erteleneceği söylense de Ocak ayına yetiştirmeye çalıştığı biliniyor. Lakin şimdi bu aygıtlar daha tanıtılmamışken, S23 ailesine ve Ultra modeline dair sızıntıları görmeye başladık.

Samsung’tan Galaxy S23 Ultra ile kamera atağı gelecek!

Samsung, S22 Ultra aygıtında 108 Megapiksellik sensörün adeta suyunu sıkarak potansiyelinin en üst noktasına ulaştırmaya karar verdi. Bu sebeple üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü 200 Megapiksellik lensin S23 Ultra modelinde olacağı düşünülüyor.

Natürel Galaxt S23 Ultra’nın 200 megapiksellik bir ISOCELL HP1 sensörü alabilmesi için en erken tarihin 2023 olduğu da biliniyor. Yani bu sene içerisinde Samsung cephesinden bu atağı görmemiz pek muhtemel değil. Lakin şirket, daha evvelki periyotta 108 Megapiksellik lensini tanıttığında, Çinli üreticilerle el sıkışmıştı.

Alışılmış bu noktada ISOCELL HP1’in Eylül ayında tanıtılırken dünyanın 200 MP çözünürlük sunan birinci taşınabilir kamera sensörü olduğunu belirtelim. Bu nedenle Samsung piyasanın nabzını tutmak için, S23 Ultra modelinden evvel yahut yakın vakit aralığında bu markaların da lensini kullanmasına müsaade verebilir.

Buna ek olarak, amiral gemisi kameralar ortasında tepeye oturacak bu yeni lens ve muhtemel sensör, geniş görüş açısıyla saniyede 120 kare suratında 4K ve saniyede 30 kare suratında 8K formatlarında görüntü çekmenize imkan sağlayacak. Ayrıyeten düşük ortam ışığı şartlarında yüksek kaliteli 12,5 Megapiksel fotoğraflar elde edebilecek. Ayrıyeten olağan modda 50 Megapiksellik standart fotoğraflar çekebilecek.

Ayrıyeten, S22 Ultra modelinin ve ailenin öteki 2 üyesi olan S22 Plus ve S22’nin ortaya çıkan bir görüntüsünden gördüğümüz kadarıyla Ultra modeli, tasarım olarak satıştan kalkan Note serisini andıran köşeli bir yapıya sahip olacak. Ailenin başka üyeleriyse bunun tam tersine yuvarlatılmış, köşesiz bir dizayna sahip olacak. O haberimizi görmek için de burayı tıklayabilirsiniz.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu