Mobil

Adobe Lightroom’a yeni resmi takviye geldi!

Pek çok kişi Google telefonların kamera tecrübesinden şikayetçi oluyor. Bu noktada Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, yükseltilmiş kamera donanımıyla geldiği için bu sorunu ortadan kaldırdı. Adobe de bunun farkına vardı ve Ligthroom uygulamasına iki telefonun yanı sıra Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 Ultra modellerine de RAW fotoğraf dayanağı getirdi.

9to5Google, Lightroom dahil olmak üzere birtakım hizmeti için RAW imajları işleyen Camera Raw uzantısı için bir yardım sayfasında değişiklik tespit etti. Uzantının Aralık güncellemesinin bir kesimi olarak, yardımcı art kameralar da dahil Pixel 6 serisinin tüm lensleri, Galaxy S21 Ultra‘nın telefoto lens ikilisi ve Galaxy Z Fold 3‘ün üç art sensörü ile birlikte listeye eklendi.

Ligthroom, RAW formatlı fotoğraflara resmi takviye getirdi

Eklentinin en yeni sürümü ile üstte belirttiğimiz telefonlardan gelen RAW formatındaki görseller resmi olarak desteklendi. Tekrar de isterseniz resmi olmayan bir halde de düzenleyebilirsiniz, lakin resmi olarak eklentisinin geldiğini görmek kullanıcıları sevindirdi.

iPhone 12 ve iPhone 12 küçük de takviye alan aygıtlar ortasında

Güncellemede takviye alan öteki aygıtlar ortasında iPhone 12 ve iPhone 12 küçük‘nin ultra geniş lensi ve birtakım ana kamera da yer aldı. Tabloya nazaran, lens düzeltme profili alan tek aygıtın Sony A7 IV kamera olduğu belirtildi. Lakin bu kamera pek çok aygıtta yer almıyor.

Lightroom uygulamasını Pixel 6‘daki fotoğraflarınızla yanlışsız halde kullanmak için hem Camera Raw uzantısının hem de Lightroom 5.1 ya da Lightroom Classic 11.1‘in en son sürümüne gereksiniminiz bulunuyor.

Sizler Lightroom uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu