BilimTeknoloji

Makyajlı 2022 Citroen C5 Aircross tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Citroen, sevilen modeli C5 Aircross’u makyajladı. Makyajlı 2022 Citroen C5 Aircross, yeni çizgileri sayesinde eskiye nazaran daha çağdaş görünüyor.

Makyajlı C5 Aircross özellikleriyle neler sunuyor?

Yenilenen C5 Aircross’un ön kısmına baktığımızda ön panjurun değiştiğini ve farlara kadar uzanan LED aydınlatmalarla donatıldığını görüyoruz. En büyük değişim farlarda yapılmış ve bölünmüş far dizaynından vazgeçilmiş. Öte yandan şık gündüz LED’leri bu modülleri yeniden bölünmüş üzere gösteriyor diyebiliriz.

2022 Citroen C5 Aircross, tampon kenarlarındaki dikey hava girişlerinin yeni şekli ve merkez havalandırmadaki keskin çizgiler sayesinde daha sportif bir görünüme kavuşmuş. Yenilenen sis farları ve onların ortasında uzanan metal kesim da yeni C5 Aircross’un ön kısmında göze çarpan değişikliklerden.

Profilden baktığımızda 18 inçlik yeni tasarım jantlarıyla ve parlak siyah ayna kapaklarıyla dikkat çeken makyajlı C5 Aircross’un art kısmında de yenilenmiş ve karartılmış stoplar göze çarpıyor.

2022 Citroen C5 Aircross’un iç yeri, D segmentindeki kardeşi C5 X’ten esinlenerek yenilenmiş. Eski konsola gömülü multimedya ekranının yerini konsolun üzerine tutturulmuş 10 inçlik ekran almış. Bunun yanı sıra daha ince havalandırma menfezleri ve vites kolu yerine ufak bir düğmeyle yenilenen orta konsol da makyajlı C5 Aircross’un yenilikleri ortasında.

Donanım düzeyine nazaran ısıtma ve masaj işlevleriyle donatılan yeni Advanced Comfort koltuklar da özellikler ortasında. Kullanıcılar yeni C5 Aircross’ta ayrıyeten fazladan bir USB girişi, yeni sürüş modu seçici ve fazladan depolama alanı da bulabilecek.

Makyajlı 2022 Citroen C5 Aircross bu yaz Avrupa’da satışa sunulacak. Yenilenen modelin fiyatı şimdi belirli değil lakin mevcut modelin Türkiye’deki fiyatları 2022 model yılı olarak 655.000 TL’den başlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu