Mobil

İşte Ocak ayında çıkması beklenen akıllı telefonlar!

2021 yılı akıllı telefonlar dünyası için değerli bir yıl oldu. Global çip badiresi her teknolojik alanda olduğu üzere akıllı telefon dünyasını etkilemiş olsa da genel manada randımanı yüksek bir yıl oldu. Bilhassa katlanabilir telefonlar da geçtiğimiz bir oldukça tanınan hale geldi.

Teknoloji devleri, verimli geçen yılın akabinde 2022 planlarını hazırladı. Her alanda olduğu üzere akıllı telefon dünyası da bu yıl son hız büyümeye devam edecek. O denli ki şirketler bu kapsamda 2022’ye süratli bir giriş yapmak istiyor. Ocak ayı, bu açıdan bakıldığında birçok akıllı telefonun tanıtım aktifliğine konut sahipliği yapacak.

Samsung, OnePlus, Xiaomi ve dahası Ocak’ta lansman düzenleyecek

Ocak ayı, akıllı telefonlar için hayli hareketli geçecek. Samsung, OnePlus, Xiaomi, Realme, Vivo ve Oppo üzere büyük markalar Ocak ayı için lansman tarihlerini belirledi. Ayrıyeten bu ayda iQOO’dan premium aygıtlar ve Tecno üzere markalardan ekonomik akıllı telefonlar görebiliriz. İşte bu ay piyasaya sürülmesi beklenen telefonlar.

1. Lenovo Legion Y90

Lenovo Legion Y90, Ocak ayının birinci gününde şirketin resmi sitesinden tanıtıldı. Lansmanı CES 2022’de yapılması beklenen akıllı telefonun en kıymetli noktalarından biri ise sahip olduğu ‘Çift motorlu soğutma sistemi’. Lenovo Legion Y90, Qualcomm Snapdragon 888 SoC tarafından desteklenecek.

2. Vivo Y21T

Vivo Y21T, aslında şirket tarafından geçtiğimiz ay tanıtılmıştı. 3 Ocak’ta Hindistan’da piyasaya sürülecek akıllı telefon, Snapdragon 680 SoC tarafından desteklenecek. Vivo Y21T’nin bütçe dostu olması planlanıyor.

3. Realme GT2

Realme GT 2 serisi, GT2 ve GT 2 Pro olmak üzere iki büyük telefondan oluşacak. Lansmanı şimdi aşikâr olmasa da bu ay için de tanıtılması bekleniyor.

4. iQOO 9, 9 Pro

iQOO 9 serisi, 5 Ocak’ta Çin’de piyasaya sürülecek. Snapdragon 8 Gen 1’e sahip olacak akıllı telefonun 120W süratli şarj dayanağı ile 4.700mAh pil içermesi bekleniyor.

5. Vivo V23

Vivo V23 akıllı telefon, 5 Ocak’ta tanıtacak. Aygıtın en farklı özelliği ise telefonun art rengi direkt güneş ışığı ve UV ışığında değişkenlik gösteriyor olması. Bu akıllı telefon ailesi, V23 ve V23 Pro’dan oluşuyor.

6. Xiaomi 11i HyperCharge

Xiaomi 11i HyperCharge, 6 Ozak günü Hindistan’da tanıtılacak. Akıllı telefon, süratli 120W süratli şarj teknolojisine sahip 4.500mAh bataryaya sahip olacak. Ayrıyeten FHD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme suratına sahip 6.67 inç Samsung AMOLED ekrana sahip olacak.

7. Realme 9i

Realme, 10 Ocak’ta yeni akıllı telefonu Realme 9i’yi Vietnam’da piyasaya sürecek.  Akıllı telefon, Snapdragon 680 SoC ve 5.000 mAh pil ile geleceği doğrulandı. Ayrıyeten akıllı telefon ayrıyeten 33W süratli şarj takviyesine sahip olacak.

8. OnePlus 10, OnePlus 9RT

OnePlus 10 serisi 11 Ocak’ta Çin’de tanıtılacak. Snapdragon 8 Gen 1 işlemci tarafından desteklenecek telefonların yüksek yenileme suratına sahip bir AMOLED ekranla gelmesi bekleniyor. OnePlus’ın ayrıca bu ay Hindistan’da OnePlus 9RT’yi piyasaya sürecek lakin tam tarihi şimdi bilinmiyor.

9. Samsung Galaxy S21 FE

Ocak ayının en çok beklenen telefonlarından birisi olan Samsung Galaxy S21 FE, nihayet piyasaya sürülüyor. Geçtiğimiz periyotta birçok sızıntı bilgilerine sahip olduğumuz telefon için kesin bir lansman tarihi verilmese de Ocak ayı içerisinde çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu