Mobil

Sony, yeni kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor!

Sony, Samsung ve Omnivision dünyanın önde gelen kamera sensörü üreticileri ortasında yer alıyor. Şirket, akıllı telefon fotoğrafçılığının ilerisinde ve gelecek vadeden bir yenilik duyurdu. Japon firması Sony, 2-Katmanlı Transistör Piksel ile dünyanın birinci yığınlanmış CMOS manzara sensörü olarak isimlendirdiği aygıtı tanıttı.

Sony, yeni kamera teknolojisini anlatan görsel yayınladı

Sony, klasik sensörlere kıyasla nelerin değiştiğini anlatan bir görsel yayınladı. Şirket, bu tahlilin bir sensörün doygunluk sinyal düzeyini iki katına çıkardığını belirtti. Bu nedenle daha geniş dinamik aralıklarla sonuçlandığını açıkladı. Firma, piksel transistörlerini başka bir alt katmana taşımanın amper transistörlerinin boyutunu artırmak için alan boşalttığını ekledi.

Düşük ışıkta fotoğrafçılık için yararlı olması bekleniyor

Şirket, daha büyük amfi transistörlerinin düşük ışıkta fotoğrafçılık için yararlı olması gereken, besbelli formda azaltılmış gürültü ile sonuçlandığını belirtti. Firma, bu teknolojinin bir sensörün piksellerinin daha küçük piksel boyutlarında bile mevcut performanslarını müdafaasına ve iyileştirmesine imkan tanıdığını ekledi.

Sony, bu teknolojinin daha küçük piksellere sahip daha yüksek çözünürlüklü akıllı telefon kameraları için kilit vazifesi görebileceğini düşünüyor. Bu nedenle şirketin, Samsung‘u takip etmek ve 108 Megapiksel ya da 200 Megapiksel kameralar sunması için değerli bir kolaylık sağlayacağı düşünülüyor.

Sony, bu teknolojinin akıllı telefonlara yönelik olduğunu doğruladı. Fakat şimdi bu sensörlerin ne vakit piyasaya çıkacağı hakkında vakit vermedi.

Sizler Sony’nin yeni kamera teknolojisi adımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu