Mobil

Huawei P50 Pro’da birçok sorun olduğu ortaya çıktı

Teknoloji devinin, geçtiğimiz aylarda Çin sonları içerisinde satışa çıkardığı Huawei P50 Pro model akıllı telefonunu tüm dünyaya sunmaya hazırlanıyor. Beklentilerin hayli yüksek olduğu Snapdragon 888 işlemcili bu telefona kavuşmaya az bir mühlet kala Çinli kullanıcılar, P50 Pro’da bir grup problemler olduğuna dair şikayette bulunmaya başladı.

Huawei’ye yapılan şikayetlerin ortasında akıllı telefonun davet ekranında büsbütün siyaha dönmesi üzere sorunlar yer aldı. Ayrıyeten son derece “yavaş” çalışan yüz tanıma sistemi de raporlanan şikayetlerin ortasındaydı.

P50 Pro’daki sıkıntılar son güncellemeden sonra ortaya çıktı

P50 Pro, son vakitlerde Google servisleri yüzünden “küllerinden doğma” evresine geçen Huawei için son derece değerli bir model. Gücünü 8 çekirdekli Snapdragon 888 işlemciden alan P50 Pro, 8GB RAM’e ve 4360 mAh’lik batarya kapasitesine sahip.

Huawei’nin amiral gemisi olacak P90 Pro’nun satışına az bir vakit kala, Çin’deki kullanıcılar P50 Pro’da hem yazılımsal hem de donanımsal olarak birçok yanlışın bulunduğunu lisana getirmeye başladı.

Yapılan şikayetlerin ortasında daha evvel de belirttiğimiz üzere ekran kararması ve yavaş çalışan yüz tanıma sistemi üzere sorunlar vardı. Kullanıcılar, tıpkı vakitte 2.0.0.235 güncellemesinin akabinde tıpkı yüz tanıma sisteminde olduğu üzere üst menüde de yavaşlamalar olduğunu bildirdi.

Kullanıcılar, sorunları ortadan kaldırmak için birbirilerine yardım etmeye başladı

Huawei, Çin’deki kullanıclarından gelen raporların akabinde şimdi bir aksiyon almış sayılmaz. Bunun yerine P50 Pro kullanıcıları, kelam konusu sorunları çözmek ismine birbirilerine çeşitli tavsiyeler vermeye başladı.

Bu tavsiyelerin ortasında telefonu şarjdayken kullanmamak, davet sırasında hands-free özelliğini kapatmak ve telefonda yeteri kadar hafıza olup olmadığını denetim etmek üzere ikazlar yer aldı.

Huawei’nin büyük bir merakla beklenen bu modelinde bir kadro problemler çıkması hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu