Mobil

Galaxy S22 Ultra’nın özellikleri ortaya çıktı!

Samsung, 9 Şubat’ta tanıtacağı yeni amiral gemisi serisinin hazırlığını yapmaya başladı. Ama tanıtıma günler kala serinin en üst modeli olan Galaxy S22 Ultra’nın Unpacked aktifliği sırasında gösterilmesi beklenen görselleri ve özellikleri sızdırıldı. İşte detaylar…

İşte Galaxy S22 Ultra’nın özellikleri ve görselleri

Galaxy S22 Ultra’nın sızdırılan görsellerine baktığımızda, geçtiğimiz devirde çıkan sızıntı özellik haberlerinin doğrulandığını görüyoruz. 6.8 inç boyutundaki aygıt, 120 Hz ekran tazeleme suratına sahip QHD+ Dinamik AMOLED 2X bir panel kullanıyor. Ayrıyeten HDR 10+ dayanaklı ekranı, 1750 nit parlaklığa kadar çıkabiliyor.

Kamera tarafına baktığımızdaysa, aygıtın art tarafında 5 adet lens yuvası görüyoruz. Bunlar sırasıyla, 12 Megapiksel (F2.2 diyafram açıklığı) ultra geniş açı, 108 Megapiksel (F1.8 diyafram açıklığı) ana kamera, 2 adet 10 Megapiksel (F2.4 ve F4.9 diyafram açıklığı) telefoto kamera ve Laser AF sensör halinde karşımıza çıkıyor.

Aygıtın ön tarafındaysa 40 Megapiksel (F2.2 diyafram açıklığı) bedelinde bir özçekim kamerası bulunuyor. Ayrıyeten görsellerde belirtildiği kadarıyla Galaxy S22 Ultra, 8K çözünürlüğünde Üstün HDR görüntüler çekebiliyor. Ayrıyeten Galaxy S20 Ultra modelinde olduğu üzere 100X Space Zoom yapabiliyor.

Bununla birlikte aygıtın kutu içeriği ve boyutları da muhakkak oldu. Galaxy S22 Ultra, 163.3 mm uzunluğa, 77.9 mm genişliğe ve 8.9 mm kalınlıkla karşımıza çıkıyor. Ayrıyeten bu modelin serinin öteki üyelerinden farklı olarak yeni kuşak S Pen ile geleceği biliniyor. Buna ek olarak, UltraRapid ismi verilen 45W gücünde süratli şarj teknolojisini de destekleyecek. Ama adaptör aygıtla birlikte satılmayacak.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu