Mobil

Telegram, iMessage’daki değerli bir özelliği bünyesine katıyor

Şu an akıllı telefonlardaki en çok özelliği barındıran anlık iletileşme uygulaması olarak bilinen Telegram, bir müddettir bünyesine kattığı özelliklere yenilerini eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sinema severler için spoiler izleme seçeneğini getireceği ortaya çıkan Telegram, artık de iOS Beta kullanıcıları için iletilere reaksiyon verme özelliğini devreye soktu.

Telegram’dan iMessage gibisi özellik geliyor

Telegram’ın Reddit sayfasında paylaşılan yeni bir hareketli görselde, Telegram için bir müddettir üzerinde çalışılan yeni özellik ortaya çıktı.

TelegramBetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bu bilhassa, gönderilen bir bildiriyle ilgili hislerinizi, toplamda 11 farklı emoji ortasından birini seçerek karşı tarafa gösterebiliyorsunuz. Kalp, kahkaha, dışkı ve kusmuk üzere birçok farklı emoji ortasından rastgele birini seçebilmeniz mümkün. Beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, küme yöneticileri tarafından çarçabuk devre dışı bırakılabiliyor.

The Beta version of Telegram for iOS now supports reactions. There are 11 reactions available. In groups, you can see who gave what reaction. You can disable reactions in your channels and groups or allow only some of the emojis available. from Telegram

Üstteki hareketli görselden de görebileceğiniz üzere, emojilerden hangisini tıklarsanız tıklayın, ekranın ortasına hayli keyifli bir animasyon geliyor ve kısa bir mühlet içerisinde verdiğiniz reaksiyon karşı tarafa da yansıtılıyor.

TelegramBetaInfo cephesinden gelen bilgilere nazaran bildirilere reaksiyon verme özelliği şu an için yalnızca iOS Beta kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Buna rağmen, en geç 2022’nin Ocak ayında bu yeni özelliğin Android ve web sürümleri dahil tüm destekleyen platformlara da getirileceği söyleniyor.

Daha evvel bünyesine yenilikler katma konusunda rakiplerinden daha atılgan ve inovatif davranan Telegram’ın reaksiyon özelliği konusunda biraz geç kaldığı söylenebilir. Facebook, Facebook Messenger, Slack, Discord, Google Messages ve Apple iMessage üzere birçok anlık iletileşme uygulaması bu özelliği çoktan bünyesine ekledi. Bu manada Telegram, çok yakın vakitte rakiplerinde olan bu özelliğe kavuşacak.

Pekala sizler Telegram bünyesine katılacak bu yeni bilhassa ilgili neler düşünüyorsunuz? İletilere reaksiyon verme özelliğini öteki uygulamalarda kullanıyor musunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu