İnternet

Galaxy S22 Ultra’nın Kamerasında Bizi Bu Sürpriz Karşılayabilir!

Geçtiğimiz haftalarda Galaxy S22 Ultra‘nın kameraları pek çok kere sızdı. P halindeki modül, selefi Galaxy S21 Ultra’da gördüğümüze benzeri bir biçimde dört sensör barındıracak. Bir evvelki kuşak benzerlerinde bulunan 108MP kamera sensörü bu telefonda da bulunacak olsa da, yazılım kelam konusu olduğunda Samsung’un birkaç yeni özelliği olacak üzere görünüyor.

Imaterial.co, Galaxy S22 Ultra kamera uygulamasında “Detay geliştirici” ismi verilen yeni ve farklı bir özelliği vurgulayan kimi kod satırlarına rastladı. Görünüşe nazaran aygıt, yakalanan bir manzaradaki ayrıntıyı ‘geliştirmek’ için 108MP kamera sensörünü kullanacak. Kameranın kelam konusu manzarayı nasıl ‘geliştirmeyi’ planladığı hala gizemini koruyor, lakin muhtemelen kimi yazılım hilelerini içerecektir. Sonuç olarak hakikaten farklı makro çekimlerle karşılaşabiliriz.

Bu özellik, Galaxy S20 Ultra’dan beri gördüğümüz Samsung Camera uygulamasındaki özel 108MP çekim moduna bir eklenti olabilir. Haber, özelliğin bir müddetliğine Galaxy S22 Ultra’ya özel olacağını da söylüyor. Yeniden de Samsung’un yeni özellikleri eski üst düzey telefonlarına aktarma konusunda hayli düzgün bir geçmişi var. Bu nedenle Galaxy Note 20 Ultra üzere daha eski 108MP sensör donanımlı aygıtlarda da bu özelliği göreceğimize emin olabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu