BilimTeknoloji

Bitcoin tekrar çakıldı, yatırımcı perişan

Uzun müddettir 40 bin dolar bandı üzerinde akümüle olmaya ve üst gerçek güç toplamaya çalışan Bitcoin, devlet liderleri Nayib Bukele ve Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesi ile umutlanmıştı. Türkiye’nin hazinede Bitcoin tutacağı tezleri sonrasında 43 bin dolar sonunu da geçen Bitcoin çok kötü çakıldı.

Bitcoin fiyatı düşüşte

Dün toplantı beklentileri ile 43500$ düzeyine kadar yükselen ve umutları yeşillendiren Bitcoin, ne yazık ki toplantıdan beklenen sonuç çıkmayınca düşüşe geçti. Neredeyse 5000$ düşerek 38500$ sonuna kadar gelerek buradan reaksiyon aldı. Yeniden hem kısa hem uzun on milyonlarca dolar durum likidite oldu. Şu sıralar 38700$ bandında tutunmaya çalışıyor. 

Altcoin rallisini başlatması beklenen Ethereum ne yazık ki kendi rallisini başlatamadan 2800$ hududuna kadar indi ve buradan reaksiyon aldı. Şu sıralar 2850$ hududunda geziniyor. Birinci 100 içerisinde BTT hariç yüzde 10 civarında düşüşler yaşandı. 

Önümüzdeki günlerde FED toplantısının olması öteki bir badire. FED faiz arttırımının biraz erkene çekilebileceğini ima edince işler karışmıştı. Bu bakımdan önümüzdeki hafta Bitcoin için daha volatil geçecek. 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu