Teknoloji

PlayStation’ın oyun yapılan oyunu Dream ile sinema yapılıyor: İşte sinemadan birinci bilgiler

Geliştiriciliğini Media Molecule’ün yaptığı, 2019 yılında çıkışını yapan Dreams isimli oyun, bildiğiniz üzere size oyun yapma imkanı sunuyor. Bu oyun ile birlikte birçok usulde oyun hazırlandı. Lakin geçtiğimiz saatlerde bu oyun ile yapılacak olan bir sinema duyuruldu.

Dreams ile Sinema Yapılıyor

Geçtiğimiz saatlerde Sony, A Winter’s Journey isimli bir animasyon sinemasının yayın haklarını satın aldı. Franz Schubert’in Winterreise isimli vokal ve piyano için 24 müzikten oluşan yapıtının öyküsünün husus alınacağı bu sinemanın bir kısmı Dreams’in içerisinde geliştirilecek. Ne yazık ki sinemanın yayın tarihi şu an için bilinmiyor.

Dreams içerisinde daha evvel birçok kısa sinema geliştirildi fakat aktarılanlara nazaran bu sinema birinci uzun metrajlı sinema olacak. Dreams şu anda PlayStation sahipleri için erişilebilir durumda ve sizler de girip kendi oyununuzu yahut oyununuz içerisinden sinemanız hazırlayabilirsiniz. Dreams çıktığı yıl her ne kadar bir oldukça konuşulan bir üretim olsa da ne yazık ki kısa bir müddet içerisinde unutuldu diyebiliriz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu