BilimTeknoloji

Netflix’in Leonardo DiCaprio başrollü sineması Don’t Look Up yayınlandı

The Big Short ve Vice isimli sinemaların direktörü olan başarılı isim Adam McKay‘in yeni filmi Don’t Look Up yayınlandı.

2 saat 18 dakikalık bir mühlete sahip olan Don’t Look Up’ı şu andan itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Filmin tam oyuncu takımı şu halde:  Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Rob Morgan, Chris Evans, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ron Perlman, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry ve Tomer Sisley. Senaristliğini ve yönetmenliğini Adam McKay üstleniyor.

Don’t Look Up’ın Konusu

Astronomi lisansüstü öğrencisi Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) ve hocası Dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) şaşırtan bir keşifle, Güneş sistemi içindeki bir yörüngede dönen bir kuyruklu yıldız tespit eder. Lakin bir sorun vardır. Kuyruklu yıldız, direkt Dünya’ya çarpacak halde ilerlemektedir. Öteki sorun ise, bu tehlikeyi kimsenin umursamamasıdır. Görünüşe göre dünyayı yok edebilecek Everest Dağı büyüklüğündeki bir cisimle ilgili ihtarları kulak ardı etmek insanlığın işine gelmektedir. Kate ve Randall, Dr. Oglethorpe’un yardımıyla bir medya cinsine çıkar. Umursamaz Lider Orlean (Meryl Streep) ile onun özel kalem müdürü olan dalkavuk oğlu Jason’ın ofisinde başlayan seyahatleri, Brie (Cate Blanchett) ve Jack (Tyler Perry) tarafından sunulan eğlenceli sabah programı ile devam eder. Kuyruklu yıldızın çarpmasına yalnızca altı ay kalmışken haberlere çıkmaya çalışmak ve çok geç olmadan toplumsal medya bağımlısı halkın dikkatini çekmek trajikomik bir misyona dönüşür. İkili, dünyanın göğe bakmasını nasıl sağlayacaktır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu