Teknoloji

Dead Island 2 bu yıl çıkabilir

2011’de çıkışını yapan Dead Island, zombi dünyasında sevilen oyunlardan biri olmayı başardı. Dead Island ve Dead Island: Riptide’in muvaffakiyetinin akabinde 2014 yılında Dead Island 2 duyurulmuştu. Birinci başta PS4 ve Xbox One için 2017’de çıkış yapması beklenen oyun, Dead Island’ın geliştiricisi olan Techland yerine Yager Development tarafından geliştiriliyordu. 2016 yılında yaşanan sorunlardan ötürü oyun, Yager Development’tan alınıp Sackboy: A Big Adventure geliştiricisi Sumo Digital’e verilmişti. Lakin geliştirme sürecindeki sorunlar devam etti ve sumo Digital de projeden alındı. 2019 yılına kadar oyun hakkında yeni bir bilgi alınmadı ve birçok insan, Dead Island 2’nin iptal olduğunu düşündü. Lakin 2019 yılında, Homefront: The Revolution geliştiricisi Dambster Studios, Dead Island 2’nin geliştirici koltuğuna oturdu. O vakitten beri oyun hakkında yeni bir bilgi yeniden gelmedi ve oyun artık fiilen meyyit sayılmaya başlandı. Lakin yeni gelen bilgiler, oyunun geliştirilme kademesinin devam ettiğini ve bu sene çıkış yapabileceğini belirtiyor.

Geliştirme kademesi uygun gidiyor

Oyun dünyasına yakın kaynakları ile bilinen Tom Henderson, Dead Island 2’nin hala geliştirme sürecinde olduğunu belirtti. Ayrıyeten Henderson, projenin güzel gittiğini de belirtti. Oyunun durumu hakkında gelecek aylarda açıklamaya bekleyen Henderson, çıkış tarihinin 2022 sonları yahut 2023 başları olarak belirtiyor. Henderson’a nazaran oyun, 2014’te tanıtıldığı üzere California’da geçecek ve birinci oyuna epeyce sağdık kalacak lakin Dambster Studios, oyuna önemli geliştirmeler eklemiş durumda.

Fps zombi dünyasında bir vakitlerin en tanınan oyunlarından olan Dead Island, bakalım yıllar sonra ortamıza geri dönebilecek mi. Dying Light 2’nin epeyce beğenilmesi ve uzun yıllar güncelleme alacak olması bakalım Dead Island markasına karşı nasıl bir rekabet sunacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Dead Island 2 etkin geliştirme kademesinde

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu