BilimTeknoloji

Binance kurucusu CZ’nin serveti 100 milyar dolara yaklaştı

Genelde dünyada Elon Musk ve Jeff Bezos üzere dolar milyarderlerinin servetleri yahut hayatları konuşuluyor fakat sessiz sedasız dolar milyarderi olan bir isim var: Binance borsasının kurucusu Changpeng Zhao.

Chanpeng Zhao, Asya’nın en zengini

2017 yılı üzere geç bir devirde kurulmuş olmasına karşın Binance borsasının geldiği pozisyon epeyce dikkat cazip. Çinli kripto para borsası artan regülasyonlar sonrasında merkezini Malta’ya taşımıştı. Bu devirden sonra yükseliş başladı. 

Hacim manasında dünyanın en büyük borsası olan Binance günlük 11 milyar dolar hacim üretiyor. Borsaya çıkmasına karar verilen her projenin uçuşa geçmesi bir yana, hayatına yeni başlayan projenin en büyük amacı de Binance borsasında listelenmek oluyor.

Kendi blok zincirini kuran ve launchpad sistemini başlayan Binance, rastgele bir borsada listelenmediği için ne kadar Pazar bedeline sahip bilinmiyor. Yöneticiler 300 milyar dolarlık bir değerleme civarında olabileceğini belirtmişti. 

Kripto para dünyasının devi kurucusunu da dolar milyarderi yaptı. Kripto para varlıkları hariç kurucu CZ’nin 96 milyar dolar serveti olduğu söz ediliyor. Bu da 44 yaşındaki girişimciyi Asya’nın en zengini yapıyor. Genel listede ise on birinci sırada. Kripto varlıklarının toplamı ne kadar kimse bilmiyor. BNB kripto parasının artışı devam ederse birinci on içerisine bile girebileceği düşünülüyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu