Mobil

Honor Magic UI 6.0 yayınlandı!

Bugün, akıllı hayat, işbirliğine dayalı ofis ve gibisi hususlara odaklanarak çok cihazlı akıllı işbirliğini destekleyen Magic UI 6.0 piyasaya sürüldü. Resmi tanıtıma nazaran, Magic Live’ın beş akıllı motoruna dayanan Magic UI 6.0, sahne algısı, kullanıcı anlayışı ve bilgi grafiğinin yapay zeka yükseltmelerini de beraberinde getiriyor.

Honor Magic UI 6.0 özellikleri

Honor Magic UI 6.0’nın, Magic Live akıllı motoru sayesinde, biniş, metro, ekspres teslimat, asansör vb. ortamlarda tüm hava senaryoları aracılığıyla coğrafik pozisyonu algılayabildiği söyleniyor. Ayrıyeten şirket Magic 3’ün, iPhone 13 Pro Max‘e kıyasla asansörlerin içerisindeyken daha verimli bir sinyal algıladığını da tanıtımda gösterdi.

Buna ek olarak, Magic UI 5.0 ile karşılaştırıldığında Magic UI 6.0 beraberinde birtakım iyileştirmeleri de getiriyor. Örneğin, oyunların ortalama kare suratları, art planda açık kalma müddetleri ve 20 dakikalık fark yaratan batarya kullanım mühletleri ön plana çıkıyor.

Magic UI 6.0 ile birlikte Honor, 10ms düşük gecikme müddeti, 1.2 Gbps yüksek bilgi çıkışı ve yüzde 20 anti-paket kayıp oranı elde edebilen Honor Connect orta irtibat protokolünü de piyasaya sürdü. Ayrıyeten bu yeni sistemin, Zafer Paylaşımı ve İşbirliği modu fonksiyonlarını de desteklediği söylendi. OLA ve Matter protokolü ile de tam uyumluluk içerisinde çalıştığı belirtiliyor.

Resmi olarak Honor Magic UI 6.0, Magic Live + temel işletim sistemi ve Magic Live+ aygıtlar ortası işletim sisteminin üç boyutlu tecrübesini, Magic Live motorunun gerçek vakitli çevrimiçi algılama, manaya ve öğrenme yetenekleriyle donatıyor.

Bu yeni özelliklerle ve temel işletim sistemi ile birlikte Magic Live, akıllı klasörleri şahsî alışkanlıklara nazaran özelleştirebilecek. Ayrıyeten işe gidiş geliş, ofis toplantıları ve cümbüş sırasında akla yatkın uygulama kombinasyonları önerebilecek.

Magic Live, çeşitli senaryolar için şahsileştirilmiş optimizasyon stratejilerini de beraberinde getiriyor. Örneğin LINK Turbo X, zayıf sinyal ortamlarında irtibat duraklarını uygunlaştırmak için ağ dağıtılmış bilgi süreç teknolojisini entegre ediyor.

GPU Turbo X, aygıt sakin durumdayken oyunun ortalama kare suratını uygunlaştırmak için gerçek vakitli yapay zeka sahne kestirimi ve zamanlama ile, OS Turbo X ise akıllı bellek teknolojisi, yüzde 20 artırılmış arka plan uygulama takviyesi ve yüzde 5 daha yüksek pil ömrü müddetiyle birlikte geliyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu