Teknoloji

Microsoft: Windows’un düzgün bir biçimde güncellenebilmesi için en az 8 saat internete bağlı olmak gerekiyor

Microsoft, yanılgılı güncellemelerle ilgili şikayetleri dinlemekten sıkılmış olacak ki, şirket Windows’un nasıl yanlışsız bir formda güncelleneceğini açıklamaya karar verdi. Yazılım devine nazaran güncellemelerin problemsiz bir biçimde alınabilmesi ve yüklenebilmesi için bilgisayarların en az 8 saat internet’e bağlı olması gerekiyor.

İşletim sistemi güncellemelerinin Windows Update aracılığıyla otomatik olarak yüklenmesi için gerekli olan standart prosedürden bahsediyoruz. Şirket, bilgisayarların Windows Update hizmetine bağlı olduğu süreyi özel bir parametre üzerinden takip ediyor.

İlişki müddeti değerli

Microsoft’ta Windows Update program yöneticisi olarak nazaran yapan David Guyer, Windows aygıtların güncellemeleri muvaffakiyetle indirmek ve yüklemek için en az 8 saatlik çevrimiçi çalışmaya gereksinim duyduğunu söyledi. Guyer mevzuyla ilgili açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Araştırdığımız en değerli şeylerden biri, kalite ve özellik güncellemelerini başarılı bir halde yüklenebilmesi için bir aygıtın ne kadar mühlet açık ve Windows Update’e bağlı olması gerektiğiydi. Bu irtibat müddetini karşılamayan aygıtların başarılı bir formda güncelleme yapma mümkünlüğünün düşük olduğunu tespit ettik.”

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Microsoft’tan Windows güncellemeleriyle ilgili 8 saat açıklaması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu