BilimTeknoloji

Onaylandı: Disney Plus bu yaz Türkiye’ye geliyor!

Disney’in kendi görüntü akış platformu Disney Plus‘tan sonunda hoş haber geldi. Geçtiğimiz saatlerde platformun ülkemize ne vakit geleceği resmi olarak açıklandı.

Disney+ Bu Yaz Türkiye’de!

Geçtiğimiz saatlerde FX Türkiye ve Fox Türkiye‘nin resmi Twitter hesaplarından yapılan açıklmaya nazaran Disney+, 2022 yazında ülkemizde erişime açılacak. Bizimle birlikte toplamda 42 ülkede bu yaz erişime açılacak. Yapılan resmi açıklama şu halde:

“Disney+ bu yaz Türkiye’de! Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve çok daha fazlasını bir ortada sunan, dünyanın en sevilen öyküleriyle dolu orijinal bir platforma hazır olun.”

Ne yazık ki hala net bir tarih paylaşılmış değil lakin geçtiğimiz ay gazeteci Birsen Altuntaş, platformun Ağustos 2022’de erişime açılacağını söylemişti. Şu an için bu tarih hakikat üzere duruyor diyebiliriz. Disney Plus kendi içerikleri dışında yerli içeriklerle birlikte hoş bir lansman yapmak istiyor. Bundan sonraki süreçte en büyük merak konusu platformun fiyatı olacak. O da önümüzdeki birkaç ay içerisinde açıklanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu