BilimTeknoloji

2022 Fiat Egea Cross Wagon tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

2022 Fiat Egea Cross Wagon’un tanıtılmasıyla birlikte Egea ailesi bir üye daha kazandı. Geçen yıl satışa sunulan Egea Cross’un çizgilerini station wagon gövde tipiyle harmanlayan yeni 2022 Fiat Egea Cross Wagon’un fiyatı 419.900 TL olarak açıklandı.

Fiat Egea Ailesi’nin en yeni üyesi Cross Wagon; işlevsellik ve şıklığı tek bir potada birleştiriyor. Yeni bir amaç kitleye yönelik, SUV görünümünde, Station Wagon rahatlığındaki Cross Wagon, Lounge donanım düzeyi ile tercih edilebiliyor. Cross Wagon, 550 litrelik bagaj kapasitesi, yüksek sürüş konumu sunan gövde mimarisi ile outdoor aktivitelerini sevenler, kalabalık aileler ve hobi sahiplerinin tercihi olacağının da sinyalini veriyor.

Egea Cross Wagon’un yerden yüksekliği süspansiyon yapısı, jant ve lastik ölçüleriyle Station Wagon gövde tipine nazaran 35 mm artıyor. Tıpkı Egea Cross’ta olduğu üzere; Cross Wagon da tasarımsal ayrıntılarıyla fark yaratıyor. Arabanın crossover ayrıntıları çamurlukların etrafındaki gövde kaplamaları ile başlayarak yanlarda ve ön tarafta da devam ediyor. Cross Wagon’un kaslı ön ve art tamponu, yan marşpiyelleri, 17 inç elmas kesim jantları ve özel tavan rayları da ona güçlü ve gösterişli bir görünüm sağlıyor.

Yeni Fiat Egea Cross Wagon özellikleri

Egea Cross Wagon’da gelişmiş bağlanabilirlik tahlilleri ve 10 inç dokunmatik ekrana sahip beşinci jenerasyon UConnect 5 multimedya sistemi yer alıyor. Kullanıcılarına pratik ve kullanışlı bir sürüş tecrübesi sunmaya hazırlanan modelde, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto takviyesine sahip olan beşinci kuşak Uconnect 5, kişiselleştirilebilir profillerle 5 adede kadar konfigürasyonu saklama imkanı yer alıyor.

Multimedya sistemi, tıpkı ailenin başka üyelerinde olduğu üzere birebir anda iki telefonu Bluetooth üzerinden bağlama imkanı da sunuyor. Egea Cross Wagon Lounge, 10 inç dokunmatik ekranının yanı sıra, standart olarak sunduğu anahtarsız giriş & çalıştırma ve kablosuz şarj özelliği sayesinde kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Egea Cross Wagon, tıpkı vakitte tüm Egea Ailesi üzere sınıfının en varlıklı güvenlik özelliklerini de kullanıcısına sunuyor. ‘Trafik İşareti Tanıma Sistemi’, ‘Akıllı Sürat Asistanı’ ‘Şerit Takip Sistemi’, ‘Sürücü Yorgunluk ihtar Sistemi’, ‘Akıllı Uzun Far’, ‘Kör Nokta İhtar Sistemi’ ve Ön park sensörleri üzere özellikler sunan Cross Wagon yenilikçi ve çağdaş bir yapı sergiliyor.

Ocak sonunda bayilerde olacak

Fiat Showroomlarında Ocak ayının sonunda yerlerini alacak Egea Cross Wagon’lar, online satış  kanalı, https://online.fiat.com.tr/ üzerinden 11- 31 Ocak tarihleri ortasındaki ön satış devri boyunca, 419 bin 900 bin TL’den başlayan kampanyalı fiyatla satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu