Mobil

Apple’ın küçük LED ekranlar için yeni tedarikçi ekleme planı başarısız oldu

Apple, aygıtlarında kullanacağı küçük LED ekranlar için yeni bir tedarikçi arıyor. Mevcut iki tedarikçiye ekleme yapmak isteyen teknoloji devinin teşebbüsleri, birinci adayın başarısızlığıyla sonuçlandı. Şirket, rekabet ortamını büyüterek küçük LED ekranları daha uygun maliyetlerle tedarik etmek istiyor.

Birçok aygıta mini-LED ekranlar dahil edilecek

küçük LED ekranlar, standart LED ekranlara kıyasla art aydınlatmanın çok daha uygun denetim edilmesini sağladığı için daha âlâ manzara kalitesi sunuyor. Birçok teknoloji devi, küçük LED teknolojisine sahip ekranlara geçiş yaparak aygıtlarında bu ekrana yer vermeye başladılar. Bu şirketlerden biri ise Apple.

Apple, aygıtlarında yer verdiği küçük LED ekranları Tayvan merkezli Epistar ve Almanya merkezli Ams Osram‘dan tedarik ediyor. Şirket, hem gelecek planlamaları hem de maliyetleri daha düşürmek ismine yeni tedarikçilerle görüşmeler sürdürüyor. Yakın vakte kadar Çin merkezli Sanan Optoelectronics bu rekabet ortamına katılacak üzere görünüyordu fakat Apple’dan onay alamadı.

Ortaya çıkarılan raporlar, Sanan’ın gerekli  üretim kalitesini yakalayamaması ve birtakım patent meselelerinin yaşanması ürettiği küçük LED ekranların Apple tarafından yetersiz görülmesine sebep olduğunu gösteriyor.

Apple, bu yıl ve daha sonrasında tanıtacağı aygıtlarda küçük LED ekranlara yer vermek istese de şirketin tedarikçi konusundaki planları şimdilik bilinmezliğini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu