Donanım

Razer’dan sehpa biçiminde oyuncu bilgisayarı

Geçmiş yıllarda In Win markasının masa içerisinde entegre edilen bilgisayar konseptlerini görmüştük. Razer ise CES 2022 fuarında biraz abartarak ekranıyla birlikte iş istasyonuna dönüşen sehpa tasarımı ile karşımıza çıktı. 

Project Sophia nedir?

Project Sophia sehpa dizaynına sahip bir iş istasyonu. Bileşenler şeffaf alt kısımda yer alırken 65 inçlik OLED ekran da 90 derecelik açıyla monte edilmiş. Razer konsept için 77 inçlik bir OLED seçeneği de düşünüyor. 

Bileşenler modül formunda sehpanın altına manyetik olarak tutturulabiliyor. 13 farklı modül dokunmatik panel, yakalama kartı, ses mikseri üzere bileşenleri monte etmenizi sağlıyor. Ana bilgisayar ise yeniden manyetik ve gerektiğinde yükseltebiliyorsunuz. Firma saniyeler içerisinde modülleri değiştirebileceğiniz belirtiyor. 

Taşınabilir olmadığı için nereye kurduysanız orada kalacak olan sehpa konsepti hayata geçecek mi bilinmiyor. Razer ayrıyeten Enki oyuncu koltuğunu temel alan ve titreşimli geri bildirimler verebilen Pro HyperSense koltuğunu da tanıttı. Koltuk 2200 oyun ve TV içeriğine uyumlu. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu