İnternet

Adobe, yapay zeka takviyeli ses düzenleme aracı Project Shasta’yı test ediyor

Adobe, ses kaydetmeyi ve düzenlemeyi daha kolay hale getirmek için yapay zeka takviyeli ve web tabanlı Project Shasta‘yı test ediyor. Şirket, yeni projeleriyle birebir vakitte profesyonel seviyede ses kayıtları oluşturmayı çok daha kolay ve daha ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Adobe Project Shasta’yla profesyonel ses kayıtları

Project Shasta’yla kullanıcıların öncelikle mikrofona olan uzaklıklarını ve art plan sesi üzere ayrıntıları ayarlamaları gerekiyor. Daha sonra kaydedilen sesler, otomatik olarak metin haline getirilecek  ve bu sayede kullanıcılar, kayıtları daha kolay düzenleyebilecek.

Ses kayıtlarına tıpkı vakitte konuklar da davet edilebilecek ve yapay zeka takviyeli mevcut filtreler üzerinden de kayıtlar, profesyonel bir stüdyoda kaydedilmiş üzere bir kaliteye getirilebilecek.

Adobe’nin ses eserleri lideri Mark Webster, Project Shasta’nın en yaygın kullanım alanının podcast kayıtları olabileceğini söylese de birebir vakitte görüntüler, seslendirmeler ve bir ses bileşenine sahip başka projeler için de değerli bir araç olacağını belirtiyor.

Project Shasta, kullanıcılardan geri bildirim almak için şu an test kademesinde ve Adobe‘nin yaygın olarak kararlı sürümü ne vakit sunacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu