İnternet

iOS 16.5’te Siri ile Ekran Kaydı Alınabilecek

Daha birkaç gün evvel iOS 16.4‘ün kararlı sürümünü yayınlayan ABD merkezli teknoloji devi Apple’dan yeni bir atılım geldi. Şirket, iOS 16.5’in birinci geliştirici beta sürümünü yayınladı. An prestijiyle yalnızca Apple geliştirici hesabına sahip olan şahıslar tarafından kullanılabilen beta sürüm, mevcut haliyle çok büyük yenilikler getirmeyecek gibi görünüyor.

Test etabında olan iOS 16.5’in şimdilik tespit edilen yeni özellikleri ortasında Siri ile ilgili dikkat çeken bir yenilik var. Görünen o ki iPhone sahipleri, iOS 16.5 ile Siri’ye komut vererek, ekran kaydı alabilecekler. Böylece bir müddettir ekran manzarası alabilen Siri, artık ekran kaydı da yapabilecek. 

iOS 16.5’in yeni özelliği işte bu türlü çalışacak

Siri’nin yeni yeteneğini kullanmak hayli kolay. Hey Siri komutuyla uyandırdığınız sesli asistana “Ekran kaydını başlat” dediğiniz an, ekran kaydı başlayacak. Süreç tamamlandığında ise “Ekran kaydını bitir” demeniz kâfi olacak. Böylece işler daha pratik hale gelmiş olacak.

Geliştiricilerin iOS 16.5 ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini belirtelim. Fakat şu an için Siri’nin ekran kaydı özelliğinden öteki göze çarpan bir yenilik yok. Aslında bu şaşırtan değil iOS 16.4 ile aslında gereğince yeni özellik kullanıma sunuldu. Ayrıyeten birtakım bölüm kaynaklarına nazaran Apple, iOS 16.5 ile bu işletim sistemi için final yapacak. Şirket, tüm gücünü haziran ayında tanıtacağı iOS 17‘ye harcıyor olabilir.

iOS 16.4’ün tüm yeniliklerini öğrenmek için:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu