İnternet

Yurt Dışında İş Bulmanın Kolay Adresi

İstihdam günümüzdeki en değerli problemlerden biri. İş arayanların da, aradığı nitelikli elemanı bulamayan şirketlerin de sayısı her geçen gün artıyor. Bu noktada dijital platformlar bireylerin ve şirketlerin yardımına koşuyor.  Bu alana kısa bir müddet evvel giriş yapan online insan kaynakları platformu Employin5.Com da kesimin en yenilerinden.

Patronların gerçek elemanı bulması üzerine odaklanan platform, epeyce kolay bir işleyişe sahip. Nasıl mı? İş arayanlar sitede profillerini dolduruyor, iş verenler ise aradıkları niteliklere nazaran bu profillerden arama yapıyor.  Uygun adayı bulduklarında da adayla direk irtibata geçebiliyorlar. Öte yandan iş verenler kısmında öbür insan kaynakları firmaları da olabiliyor. Onlar da müşterileri için Employin5.Com’a üye olup yanlışsız elemanı bulmak için arama yapabiliyorlar. Bu da işlerini kolaylaştırıyor.

Employin5.com, oluşturduğu bu platformla, başta İngiltere, ABD, Kanada, İskoçya ve İrlanda olmak üzere bir çok ülkedeki iş verenlerin gerçek elemanı Türkiye’den bulmasına yardımcı olurken, birebir vakitte da ülkemizdeki gençlerinin memleketler arası şirketlerde deneyim kazanmasına aracı oluyor.

MİLLETLERARASI ŞİRKET DENEYİMİ

Türkiye’nin genç ve dinamik, yetişmeye ve milletlerarası meslek yapmaya hazır insan gücüne sahip olduğunu vurgulayan Employin5.Com Kurucusu Zeynep Turudi, “Ancak bu nitelikli iş gücü Türkiye’de gereğince iş bulamıyor. Bu da ülkemizi bilhassa yakın coğrafya ve Avrupa ülkeleri için cazip hale getiriyor” diyor.  

Ülkemizde üniversitelerin farklı kısımlarından mezun olmuş 2 milyona yakın gencin iş aradığını lakin bulamadığının da altını çizen Zeynep Turudi, “Bu gençlerimizden bir kısmı üniversitelerin IT kısımlarından mezunlar. Bunlar Türkiye’de iş bulamasalar da dünya da gelişen IT dalındaki büyük eleman açığı, bu gençlerimiz için büyük fırsat. Bu gençlerimizin uzaktan ya da yurtdışında yaşayarak mesleğinde değerli deneyimler edinme imkanları  var. Buna rağmen ülkemizde yetişmiş ancak mesleğine memleketler arası firmalardan da deneyimler katmak isteyenler için de gereğince yol gösterici platform yok maalesef” diye ekliyor.

Zeynep Turudi Kimdir?

İngiltere’de yaşayan gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak bir yaşından beri İngiltere’de yaşayan Zeynep Turudi,  öğrencilik yıllarından başlayarak ailesinin işlettiği resturant’da iş hayatına atıldı. Üniversite yıllarında ise İngiltere’nin en büyük mağazalarından birisinde yönetici olarak çalıştı.  Evlenip anne olduktan sonra oğluya daha fazla ilgilebilmek için konuttan çalışabileceği bir iş kurmaya karar verdi.  Konutunun garajında başlayan bu serüven bugün dünyaca tanınan lokum markası ‘Truede’ye kadar uzandı. Lokumlarını 30 ülkeye ihraç eden Zeynep Turudi, eserlerini dünyanın en büyük mağazalar zincirlerinde ve binlerce farklı noktada tüketicilerle buluşturuyor. İş hayatında hayli etkin misyonlar üstenen Zeynep Turudi, İngiltere’de bir çok ulusal ve memleketler arası mükafatın sahibi. 2011’de eski ABD Lideri Barack Obama’nın başlattığı 33 ülkeden en güzel girişimcilerin seçildiği programda İngiltere’yi Zeynep Turudi temsil etti. İngiltere’nin en büyük iş insanları kulübü olan IOD (The Institute of Directors) da Orta İngiltere’de üst komitede vazife alan Zeynep Turudi ayrıyeten Avrupalı Türk Markalar Birliği lider yardımcısı ve TBEA (Turkish-British Entrepreneur Assosiation) kurucu lideri. StudyACourse.com’un yatırımcı ortağı olan Zeynep Turudi, bu ay ikinci teşebbüsü Employin5.com’u hayata geçirdi. Nitelikli iş gücünü patronlarla buluşturan Employin5.com, bir yılda 100 binden fazla şahsa ulaşmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu