BilimTeknoloji

Yeni kuşak 2022 Honda Step WGN Japonya’da tanıtıldı

Honda, kendi konutu Japonya’daki eser gamında yer alan minivan modeli Step WGN’ın altıncı kuşağını tanıttı. 2022 Honda Step WGN, markanın öbür modellerinde olduğu üzere daha sade bir tasarım lisanıyla ortaya çıktı.

Bu yılın bahar aylarında Japonya’da satışa sunulması planlanan 2022 Honda Step WGN, ‘Air’ ve ‘Spada’ isimli iki versiyona sahip. Spada versiyonunda başkasından farklı olarak Premium Line isimli bir donanım düzeyi mevcut.

Eskiye nazaran çok daha köşeli sınırlara sahip olan yeni Step WGN; 16 inç jantları, geniş sürgülü kapıları, düşük omuz çizgisi ve büyük camlarıyla dikkat çekiyor. Artta ise dikey pozisyonlandırılmış ince LED stoplar göze çarpıyor. Tamponlar ve panjur tasarımı versiyona nazaran değişiyor.

Buna ek olarak Spada ve Spada Premium Line versiyonlarında spoyler ve daha fazla krom süsleme bulunuyor. Bir evvelki nesilde ‘Waku Waku Gate’ olarak bilinen çok taraflı açılabilir bagaj kapağı bulunuyordu. Ne yazık ki yeni nesilde bu özellikten vazgeçilmiş. 2022 Step WGN’da yalnızca tek kesim olarak üst açılabilen bagaj kapağı bulunuyor.

2022 Honda Step WGN’ın hayat alanı üç sıra koltuklu ve altı şahsa kadar çokça bacak ve baş arası sunuyor. İkinci sırada bacak ve kol dayanağına sahip kaptan koltuklar mevcut. Bu koltuklar ileri-geri yahut sağa-sola kaydırılabiliyor. Üçüncü sıradaki koltukların da eskiye nazaran daha konforlu olduğu belirtiliyor. Çocuklu aileler göz önüne alınarak iç yerde kolay temizlenebilir Fabtech döşeme kullanılmış.

Konsolda 10.25 inç dijital gösterge paneli ve 11.4 inç dokunmatik multimedya ekranı mevcut. Denetim düğmelerinin toplandığı orta konsol ve yeni Civic’tekine emsal dizayna sahip havalandırma menfezleri de bu alanda dikkat çeken ögeler. Ekranlardan bahsetmişken, art yolcular için tavana entegre edilmiş 15.6 inçlik büyük ekranı da unutmayalım.

Yeni kuşak minivanın motor yelpazesi şimdi muhakkak değil fakat e:HEV ismi verilen hibrit versiyonun listede olacağını görebiliyoruz. Daha evvel yeni Jazz ve HR-V üzere modellerde gördüğümüz bu sistem akaryakıtlı motor, iki elektrik motoru ve lityum iyon bataryadan oluşuyor. Bu sayede Electric, Hybrid ve Engine olmak üzere üç farklı sürüş modu sunuluyor.

2022 Step WGN satışa sunulmadan önce 2022 Tokyo Araba Fuarı’nda sergilenecek. Modelin Japonya’dan öteki pazarlarda satılıp satılmayacağı muhakkak değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu