Mobil

Taşınabilir oyun dalı PC ve Konsolların toplamından daha fazla hisseye sahip oldu

Konsolların ve bilgisayarların öncülük ettiği görüntü oyun bölümü 6 milyardan fazla insanın sahip olduğu akıllı telefonlar ile birlikte büyük bir ivme yakaladı. Oyun sanayisi analisti Newzoo tarafından taşınabilir PC ve konsol oyunculuğunun gelişimini gösteren yeni bir rapor paylaşıldı.

PC ve Konsolların toplamından daha büyük

Paylaşılan rapora nazaran tüm aygıtlar ortasından yüzde 53’lük bir hisseye sahip olan taşınabilir oyun kesimi, geçen yıl toplam 90 milyar doların üzerinde bir gelir elde etti. Bununla birlikte konsollar ve PC’lerin toplamından daha büyük bir hisseye sahip olan bu kesim, tıpkı vakitte en süratli büyüyen oyun segmenti olmayı başardı.

Raporun devamında taşınabilir oyun bölümü gelirinin büyük bir kısmının Asya-Pasifik bölgesinden geldiği ve gelirin üçte birinden fazlasını Çin’in sağladığı yer alıyor. Paylaşılan datalar ortasında yer alan Call of Duty Mobile, PUBG ve Genshin Impactoyunları, geliştiricileri Tencent ve Mihoyo’a toplam 18 milyar dolar gelir sağladı.

Steam Deck’in desteklenen oyun sayısı açıklandı

1 gün evvel eklendi

Covid-19 kısıtlamalarının hafiflemesi ile PC ve konsol satışları düşmeye devam ederken 2021’den bu yana süratli bir yükseliş gösteren akıllı telefon pazarı, geliştiricilerin oyunlarını çeşitli aygıtlarda daha kullanabilir hale getirmesi ile gelişimini devam ettirecek üzere gözüküyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Taşınabilir oyun dalı PC ve konsolları geride bıraktı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu