Mobil

Motorola Frontier, kağıt üstünde yılın en uygun telefonu olacak!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve 200 Megapiksel çözünürlükte art kamerayla geleceği öğrenilen, Frontier kod ismine sahip Motorola aygıtı, yavaş yavaş netleşmeyi sürdürüyor. Bir vakitler telefon dalının en güçlü üreticilerinden olan lakin akıllı telefonların yaygınlaşması ile kullanıcı kitlesini kaybetmiş ve yıllarca adeta unutulmuştu. Şirket, son birkaç yıldır ise Android modeller ile tekrar güç kazanmaya çalışıyor.

Kısıtlı sayıda üreticinin bulunduğu katlanabilir telefonu pazarına en başından beri yatırım yapıp eser kazandıran, ayrıyeten her segmentte telefon bulunduran Motorola, yeni Frontier modeli ile 2022 yılının en iddialılarından biri olacak. Gerçekten telefonda 200 Megapiksel kamera ve Qualcomm cephesinin en güçlüsü olan Snapdragon 8 Gen 1 işlemci bulunacak.

Motorola Frontier donanımsal manada çok tezli

Ortaya atılan savlara nazaran yalnızca Motorola değil, öteki üreticiler ve modeller için de bu yılın en zirve aygıtı olacak olan Frontier, şimdi birçok açıdan netleşmemesine karşın büyük merak uyandırıyor. Gücünü 4nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden alması beklenen telefonda 6.67 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlükte 144Hz yenileme suratına sahip OLED bir ekran bulunacak. 120W kablolu ve 50W kablosuz süratli şarj özelliğinin yanı sıra 4500 mAh-5000 mAh kapasiteli bir pili Motorola Frontier’da bekleyebiliriz

Bilhassa kamera tarafında son derece argümanlı olan amiral gemisi, Samsung HP1 sensörlü 200 Megapiksel çözünürlükte art kamera ile yılın en savlı fotoğraflarını çekecek. Tabi ki, kağıt üzerinde… Ayrıyeten 50 Megapiksel çözünürlükte Samsung JN1 sensörlü ultra geniş açılı ikinci ve 12 Megapiksel çözünürlükte telefoto üçüncü kamera Motorola Frontier’in art tarafında dikkat çekecek.

Ön tarafta da tekrar Megapiksel şöleni yaşanacak. 60 Megapiksel çözünürlükte bir özçekim kamerasını kullanıcıya sunması beklenen amiral gemisinde daha hangi özellikler bulunacak bilinmiyor. Bu ortada belirtmekte yarar var. Megapiksel bedeli kamera için kendi başına bir hiçtir. Hatta ve hatta kamera tarafındaki yazılım ve lens kalitesi, Megapiksel kıymetinden çok daha değerlidir. Gerçekten Google Pixel modelleri anlattıklarımız için hayli yeterli bir örnek temsil etmekte (Bu yıl tanıtılan Pixel 6 serisinde 12 Megapiksel çözünürlükte kameralar bulunuyordu.).

Bakalım Motorola, yeni telefonunu yalnızca sayılardan ibaret mi kılacak? Yoksa nitekim yılın en güzel telefonu yolda mı? Bunu vakit gösterecek…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu