Mobil

Mermerden yapılan “taş” üzere telefon: OnePlus 11 Jupiter Rock Edition tanıtıldı

OnePlus, Jüpiter temalı OnePlus 11 modelini duyurdu ve markanın birkaç gün evvel paylaştığı teaser imajının başlangıçta iddia ettiğimizden biraz daha gerçekçi olduğu ortaya çıktı. Yeni telefon OnePlus 11 Jupiter Rock Edition olarak isimlendiriliyor ve tasarım ipuçlarını birebir ismi taşıyan gök cisminden alıyor.

Telefonda kullanılan materyale gelince… Aslında tam olarak mermer değil. OnePlus bunun yerine “3D mikrokristalin kaya” ismini verdiği yeni bir materyal geliştirdiğini söylüyor. OnePlus geçmişte ahşap damarı ve kumtaşı da dahil olmak üzere çeşitli materyaller denemişti.

OnePlus 11 Jupiter Rock Edition sadece Çin’de piyasaya sürüldü, lakin Hindistan’da da piyasaya çıkması bekleniyor. Batı pazarlarında piyasaya sürülmesi ise yakın vakitte pek mümkün görünmüyor.

Yeni telefonu Çin’in toplumsal paylaşım sitesi Weibo’da duyuran OnePlus Çin lideri Li Jie şu paylaşımda bulundu: “Cep telefonu sanayisinde daha evvel hiç kullanılmamış bir materyal. Burası ‘kimsenin bilmediği bir yer’ ve keşfetmek için çok fazla vakit ve maliyet gerekiyor. Bu harika bir materyal. Tabiat ve teknolojinin birleşiminden türetilmiştir. Eşsiz bir dokusu ve sıkı bir yapısı var. Elinizde tuttuğunuzda, eşi gibisi görülmemiş bir his hissedebilirsiniz. Binlerce yıl boyunca suyla yıkanmış yeşim taşına benziyor.

Li, materyalin parmak izlerine, aşınmaya ve bakterilere karşı güçlü olduğunu da kelamlarına ekledi. Kullanılan materyallerin ve süreçlerin tabiatı gereği, OnePlus 11 Jupiter Rock sürümünün her alıcı için eşsiz olacağını da ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu