Mobil

OPPO Find N, Samsung Galaxy Z Fold 3’ün Wn Kıymetli Sıkıntısını Çözdü!

OPPO, Inno Day’de yeni akıllı telefonlarını tanıttı ve bunlar ortasında katlanabilir telefonu Find N ile büyük beğeni topladı. Çinli şirketin yeni katlanabilir telefonu Find N, Galaxy Z Fold 3 de dahil olmak üzere tüm katlanabilir akıllı telefonların kıymetli bir sıkıntısını da çözdü.

Yeni OPPO Find N, tıpkı Samsung Galaxy Z Fold 3 üzere kitap görünümünde bir model. Açıldığında geniş ekranlı bir tablet, kapandığında ise klâsik bir akıllı telefon üzere davranabilen bu yeni model, Z Fold 3’ün bilakis ekranda bir katlanma izine sahip olmamasıyla ön plana çıkıyor.

Bugüne kadar katlanabilir akıllı telefonların en büyük handikabı, ekranın ortasında bir katlanma izine sahip olmalarıydı. Görünüşe nazaran OPPO bu sorunu çözmüş. OPPO Find N, gerek açıkken gerek katlıyken, ekranda rastgele bir katlanma izi bulunmuyor.

Ekranı açıkken 7.1 inç büyüklüğüne erişen OPPO Find N, ekranı kapalıyken ise 5.49 inç büyüklüğünde bir görüş alanı sağlıyor. Aslına bakarsanız kapalıyken tipik bir akıllı telefondan daha geniş görünen Find N, buna rağmen çok uzun olmamasıyla bir arada bilhassa kompakt akıllı telefonlardan hoşlananlara hitap ediyor demek mümkün.

Klasik kullanımda 988×1972 piksel çözünürlük sağlayan ekran, açıldığında ise 1792×1920 piksel çözünürlüğünde bir imgeye ulaşıyor. LTPO AMOLED panelden oluşan ekran 120Hz tazeleme suratına sahip. Ayrıyeten HDR10+ takviyesi de sağlayan ana ekran, 1000 nit parlaklığa erişebiliyor.

Söylenene nazaran OPPO Find N, sadece Çin’de satışa çıkacak. Bir sonraki model küresele yansır mı, bekleyip göreceğiz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu