Oyun

Steam Deck’in çıkış tarihi ile alakalı sevindiren gelişme!

Valve, Steam Deck el konsolu ile birlikte, oyun dünyasını değiştirmeyi hedefliyor. Nintendo Switch‘in muvaffakiyetinden etkilenerek oluşturulan ve oyuncuların merakla beklediği aygıt, yakında piyasaya merhaba diyecek. Çıkış tarihi ile alakalı birçok soru işaretinin olduğu şu günlerde ise, Valve cephesi oyuncuların yüreğine su serpti.

Global çapta gerçekleşen çip ezası nedeniyle üretim basamağından tasa duyulan konsol, daha evvelden planlanan çıkış tarihini değiştirmeyecek. Bu durum oyuncularda sevince neden oldu.

Steam Deck ön siparişleri Şubat’ta oyunculara ulaşacak

Steam Deck‘in geliştirilme süreci ile alakalı bir blog yazısı paylaşan Valve, hayli kıymetli ayrıntılar vermeyi ihmal etmedi. Bilhassa konsolun tedarik süreci konusundaki tasaların varlığından haberdar olan şirket, herkesi rahatlatacak açıklamayı gerçekleştirdi. Valve, rastgele bir aksilik olmadan Steam Deck’in Şubat 2022‘de çıkacağını belirtti. Ayrıyeten şirket, tüm dertlere karşın geliştiricilere de dayanak vermeye devam ettiklerini açıkladı.

Konsolları tam vaktinde oyuncuların karşısına çıkaracaklarını açıklayan Valve, birkaç değerli ayrıntıdan daha bahsetti. Şirket, uyumluluk programı hakkında takipçilerine şunları aktardı:

Global pandemi, tedarik ve nakliye sıkıntılarına karşın, Steam Deck konsollarını görünüşe nazaran Şubat ayının sonundan itibaren çıkarmaya başlayabileceğiz. Geliştiricilere, hoş yeşil onaylı çeki alabilmeleri için oyunlarını test etme imkanı vermemiz de kıymetli. Bu nedenle, geliştirici kitlerini çok sayıda gönderiyoruz. Öteki bir geliştirme dalgasını onaylıyoruz. İlgili aygıtlar ve yüzlercesi geçen ay sevk edildi (ve daha fazlasını onaylamaya ve göndermeye devam ediyoruz).

2021 yılının sonlarına hakikat oyuncuları karşılaması planlanan Steam Deck, bir sefer ertelemeye maruz kaldı. Bununla birlikte kaidelerde rastgele bir güzelleşme olmamasına karşın Valve cephesinin kelamında durması da oyuncular açısından değerli bir gelişme. Ayrıyeten şirketin geliştirici kitlerini de sıkıntısızca dağıtabilmesi, konsolun desteklediği oyun sayısında da artışa neden olacaktır. Performansı çok merak edilen Steam Deck, bakalım beklentilerin üstesinden gelmeyi başaracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler Steam Deck hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce merakla beklenen konsol, Nintendo Switch‘i geride bırakmayı başaracak mı? Görüşlerinizi ve teorilerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu