Oyun

ARK II 2024 yılına ertelendi!

 
Geliştirici Studio Wildcard, açık dünya hayatta kalma aksiyon macera oyunu ARK 2’yi 2023 çıkış yılından 2024’ün sonlarına ertelediğini duyurdu. Oyun, Xbox Series ve Steam ve Microsoft Store üzerinden PC için çıkış yapacak. Ayrıca Xbox Game Pass hizmetine de dahil olacak.
 
Erteleme hakkında grup açıklama yaptı
 
 
 
Beklenen oyunlar ortasında yer alan ARK 2 ne yazık ki şu anda bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. Birçok oyunun ertelendiği bu devirde ARK 2’de bundan nasibini aldı. Yaklaşık 1 yıl kadar ertelenen oyun hakkında takım şunları belirtti:
 
“Dikkatli bir değerlendirmeden sonra devam oyununun çıkışını 2024’ün almaya karar verdik. Oyun çıktığı gün hem Xbox, Game Pass hizmetinde hem de mevcut PC ve Xbox Series platformlarında yer alacak. Erteleme haberi çoğunuz için hayal kırıklığı yaratacak. Bunu biz de biliyoruz fakat bu sıkıntı kararın gerçek olduğuna hemfikiriz.”
 
Peki oyun neden ertelendi? 
 
 
 
“Amacımız ARK II’yi en yeterli üretimler ortasına dahil etmek ve oyuncular için nitekim harika tecrübe sunmak. Unreal Engine 5 oyun motoruyla geliştirdiğimiz bu oyun, daha evvel hiç ulaşılmamış bir kapsama – boyuta sahip olacak. Oyunu geliştirirken en son teknoloji dayanağını kullanıyoruz. Bir yandan oyunumuzun boyutu bir yandan oyun motoru hakkında daha fazla bilgi edinmek, süreci biraz uzatıyor. Oyun motoru hakkında daha fazla şey öğrendikçe iş akışımızı buna nazaran uyarlıyoruz. Münasebetiyle geliştirme için daha fazla vakte muhtaçlığımız var.”
 
Devam oyunu çok daha fazla içeriğe ve boyuta sahip olacak. Oyunda bir yandan hayatta kalırken öteki yandan açık dünyayı keşfedeceğiz.
 
Peki siz bu erteleme hakkında ne düşünüyorsunuz? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu