Oyun

Netflix, platforma eklenecek yeni oyununu duyurdu!

Dünyanın en tanınan abonelik sistemine dayalı görüntü akış hizmeti olan Netflix, kendine öz üretimleri ile her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih ediliyor. Platformda yer alan diziler ve sinemalar yıllardır milyonlarca insan tarafından izlenirken, ülkemizde de büyük bir kitle Netflix’i faal olarak kullanıyor. Farklı projelerle hem platformu genişletmek, hem de her telden beşere hitap etmek isteyen şirket, son olarak abonelik sistemi ile taşınabilir oyun kesimine giriş yapmıştı.

Yakın vakitte attığı adımla abonelerine minik bir oyun kütüphanesi sunan ve hitap ettiği kitleyi genişleten Netflix, Xbox Lideri Phil Spencer’ın dahi övgüsünü kazanmıştı. Bu oyunlar var olan pakete dahil olurken, kullanıcıya rastgele bir masraf çıkarmıyor. Bu da şirketin pazar hissesini olumlu etkiliyor.

Netflix’ten Hearthstone stili bir oyun: Arcanium: Rise of Akhan

Bugün platforma yeni bir oyun ekleyen Netflix, hayli yanlışsız bir adım atmışa benziyor. Hearthstone biçimi bir kart oyununu kullanıcılara sunmaya başlayan şirket, ilerleyen vakitte kütüphanesini daha fazla genişleteceğini de gösterdi. Steam‘de 27 TL’lik fiyat etiketi bulunan Arcanium: Rise of Akhan isimli oyun 8 Aralık 2020 tarihinden beri erken erişim basamağında. Ayrıyeten Steam kullanıcıları bu oyun için olumlu yorumlar yapmış durumda. Gerçekten oyun platformda “Çoğunlukla Olumlu” puan kategorisinde yer alıyor.

Hem Android hem de iOS kullanıcılarının oynayabildiği Arcanium: Rise of Akhan, Türkçe arayüz ve altyazı takviyesini de beraberinde getiriyor. Netflix üzerinden bu oyunu oynayabilmek için platformun paketlerinden rastgele birini seçip abone olmanız gerekiyor.

Ayrıyeten daha kolay bir oyunu da tekrar bugün kullanıcılara sunan Netflix, oyun sayısını bir epey arttırdı. Bugünün ikinci oyunu Krispee Street, üretimci FrostyPop’un platforma kazandırdığı dördüncü oyun olurken “Where’s Waldo”nun dijital hali olduğu da söylenebilir. Bunların dışında oyun manasında öteki bir gelişme yaşanmadı. En azından, bugün…

Pekala siz Netflix kullanıyor musunuz? Sizce taşınabilir oyunlar, abonelik sürecine olumlu tesir eder m? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu