Oyun

STALKER 2 hayranlarını üzen haber geldi!

STALKER 2, kuşkusuz yılın en çok beklenen üretimleri ortasında yerini almayı başardı. Beklentilerin yüksek olduğu imal, güçlü geliştirme süreçleri ile de dikkat çekiyor. Çünkü oyunla alakalı gelen son haberler, hayranların biraz olsun canını sıkacağa benziyor.

Twitter üzerinden yeni bir duyuru paylaşan üretimci stüdyo GSC Game World, oyunun ertelendiğini açıkladı. Şirket erteleme sebeplerini hayranlarına aktarmayı ihmal etmedi.

STALKER 2, yıl sonuna ertelendi

Erteleme nedeniyle üzgün olduklarını belirten GSC Game World, durumu telafi etmeye çalışacaklarını bildirdi. Bilhassa son periyotlarda piyasaya çıkan oyunların bir türlü istenilen performansı sağlayamaması, stüdyoyu risk almaktan uzaklaştırmışa benziyor. Çünkü kendi bünyelerinden çıkan en büyük imal için kolları sıvayan şirket, merakla beklenen STALKER 2‘yi yıl sonuna erteledi. Buna nazaran oyun, 8 Aralık 2022‘de oyuncuların karşısına çıkacak.

Hayranların bir kısmının hayal kırıklığına uğradığı açıklama, birtakım kesitler tarafından da anlayışla karşılandı. Şirket ise yaptığı açıklamada şu kelamlara yer verdi:

Gözcüler,

STALKER 2: Heart of Chernobyl‘in çıkışını 8 Aralık 2022‘ye erteleme kararı aldık. Vizyonumuzu gerçekleştirmek ve oyunun istenen durumunu elde etmek için bu yedi aylık ek geliştirme gerekiyor. STALKER 2, GSC tarihindeki en büyük projedir ve kapsamlı test ve cilalama gerektirir. Geliştirmenin, bilhassa bu türlü bir proje kelam konusu olduğunda, gerektiği sürece devam etmesi lazım.

Bu kararı almak bizim için kolay olmadı. Lakin sizlere elimizden gelenin en uygununu sunmak istiyoruz. Yakında yeni duyurular gelecek, anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz.

Neredeyse 2010 yılından bu yana çalkantılı bir geliştirme sürecine dahil olan STALKER 2, artık hayranlarına 7 ay uzaklıkta. Olağan koşullarda Nisan 2022‘de çıkması planlanan imal, ertelenmenin akabinde yıl sonunda oyun dünyasına merhaba diyecek. İleri tarihe atılan üretimler kervanına katılan STALKER 2, bakalım çıkışı ile birlikte oyuncuları memnun edebilmeyi başaracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler STALKER 2’nin ertelenmesini nasıl karşılıyorsunuz? Görüşlerinizi, teorilerinizi ve beklentilerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu