Oyun

PlayStation 5 konsol satışları artmaya devam ediyor

 
Sınırlı stok ve belli ülkelerde bulunması sıkıntı olan PlayStation 5 konsolunun satışları artmaya devam ediyor. Ülkemizde bir epey değerli olan bu konsolun satışları Avrupa’dan gelen son bilgilere nazaran yükselişte.
 
Raporlar PS5 konsol satışlarının arttığını gösteriyor
 
 
 
GI Biz tarafından yayınlanan en son raporlara nazaran PS5 satışı Avrupa’da yıldan yıla yüzde 369 artış gösteriyor. Buna nazaran Mart 2023’teki PS5 satışları, Mart 2022’de satılan adetten beş katı daha fazla. 
 
Gelen öteki datalara göre Nintendo Switch satışları yıldan yıla yüzde 18, Xbox Series X|S satışları ise yüzde 10 oranında düşüş yaşadı. Lakin tekrar rapora nazaran Sony, sırf Mart (2023) ayında Avrupa’da 570.000 adet PS5 konsolu sattı.
 
PS5 konsol ekipmanlarına (kontrolcü vb.) bakacak olursak Avrupa’da 4,7 milyon adet bu ekipmanlardan satıldı. Bu sayı geçen yılın birebir devrine nazaran yüzde 5’lik bir artışın göstergesi.
 
Bu raporlara elbette PlayStation VR2 başlığının çıkış yapması da tesir ediyor. Bir yandan sanal başlığın piyasaya sürülmesi öteki yandan özgün oyunların yer bulması konsolların satışlarını arttıran ögelerden bir tanesi. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu