Oyun

Nisan ayının son haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 #1

 
Nisan ayının son haftasında çıkış yapacak birçok PC oyunu bulunuyor. Bu listede yalnızca son haftalarda çıkış yapacak oyunlar yer alıyor. Aşağıdaki linklerden birinci haftalarda yayınlanacak oyunlara da göz atabilirsiniz:
 
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #1
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #2
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #1
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #2
– Nisan ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 15-21 Nisan 2023 #1
– Nisan ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 15-21 Nisan 2023 #2
– Nisan ayı içerisinde çıkış yapacak lakin tam günü muhakkak olmayan PC oyunları: 2023
 
– Desta: The Memories Between (Dream Team Edition) (26 Nisan: sıra tabanlı taktik, bulmaca, görsel roman)
 
 
Ustwo games tarafından geliştirilen ve birebir grup tarafından yayınlanacak olan sıra tabanlı taktik, bulmaca, görsel roman oyunu Desta: The Memories Between, 26 Nisan tarihinde geliyor. Renkli bir sanat tarzına sahip olan bu imal içerisinde gizemli bir macera bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde hem sıra tabanlı taktik ve strateji ögeleri hem de görsel roman niteliğinde bizlere kıssa anlatımı yer alacak. Oyunda farklı farklı cinsler birbirini harmanlanıyor ve bu harmanlanma biçimi de çok hoş bir halde karşımıza çıkacak.
Oyun içerisinde büyük tehlikelere atılabileceğimiz bir yapı bizleri bekliyor olacak. Burada farklı karakterlerle karşılaşabilecek, bu karakterlerle etkileşime geçebilecek ve bunlarla diyalog içerisine girebileceğiz. Oyunda kendimize ilişkin bir ekip kurabilecek, bu kadroya çeşitli karakterler alabilecek ve bu karakterlerin de her birinin farklı özellikleri ve maharetleri bulunacak. Oyun içerisinde yakın taarruzlardan uzak menzilli akınlara, farklı karakterlerden farklı alanlara birçok çeşitli öge bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyun içerisinde gizemli bir dünyaya atlayacağız, bu gizemli dünyayı keşfetmek büsbütün bizim işimiz olacak. Oyun içerisinde savaş ve aksiyon sistemi bulunacak, bu aksiyon sistemi üstte da bahsettiğim üzere sıra tabanlı taktik strateji halinde olacak. Bu savaş formunu siz de biliyorsunuz ki öncelikle bir kadro saldırısına gerçekleştirir daha sonra öteki kadro bu akına karşılık vermek için hazırlık yapar  ve karşı grup saldırıyı gerçekleştirdikten sonra sıra bize geçer. Hülasa buna sıra sıra sistemi diyebiliriz.
Atıldığımız bu gizemli macerada etrafı keşfedebiliyor, farklı karakterlerle etkileşime geçebiliyor ve farklı bölgelere adım atabiliyoruz. Oyunda çok renkli ve dikkat alımlı bir sanat tarzı benimsenmiş. Gerek karakterler gerekse etraf çok renkli ve hoş bir formda karşımıza çıkıyor. Yani oyuncular açısından dikkat alımlı bir seçim diyebiliriz. Bu da pek hoş olmuş. Oyunda bu özellikler dışında kendi ekibimizi ve grubumuzu kurabiliyor, bu takımımıza yeni karakterler alabiliyoruz. Oyun içerisinde yeniden savaş esnasında farklı bir karakteri seçebiliyor ve bu karakteri rakibimize karşı kullanabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde bizlere art planda bir öykü anlatılıyor, bu kıssa kapsamında çeşitli diyaloglara giriş yapabiliyoruz ve bu gizemli dünyanın sırlarını açığa çıkarmaya çalışıyoruz. Yeniden oyunda üstte da bahsettiğim üzere farklı farklı karakterlerle etkileşime geçebiliyor, bunlarla diyaloglara girebiliyor ve sohbet edebiliyoruz ve ne yapacağımızı bunlar sayesinde öğrenebiliyoruz. Oyunda hem bu dünyaya neden atıldığınızı, buralarda neler yaptığımızı hem de nasıl ilerlemenin gerektiğini anlayabiliyoruz.
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere her bir karakterin farklı özelliği bulunuyor. Eski arkadaşlarımızla buluşabileceğimiz ve onları görünce şaşırabileceğimiz bu imal içerisinde farklı farklı yeteneklerin kilidini de açabiliyoruz. Oyunda yeniden farklı yeteneklerle bir arada rakiplere karşı daha farklı taarruz tarzlarını gerçekleştirebiliyor ve onları kolay bir formda alt edebiliyoruz. Bu yeni yeteneklerle birlikte kendimize ilişkin stratejimize daha da genişletebiliyor ve farklı stratejileri de bu plana dahil edebiliyoruz.
Desta: The Memories Between içerisinde daha çok uzak dövüş hücum tarzını seveceğiz üzere görünüyor. Zira oyunda sıra tabanlı strateji ögeleri bulunduğundan ötürü yakına girmektense uzaktan taarruzları gerçekleştirmek daha verimli hale gelebiliyor. Oyunda bu husus üzerinde ustalaşabiliyor ve bu renkli sanat tarzına sahip dünyada hayatta kalabiliyoruz.
 
 
Oyunda alışılmış ki yalnızca aksiyon ve strateji ögeleri bulunmuyor bunun yan sıra çözmemiz gereken çeşitli bulmacalar da yer alıyor. Bu bulmacalarla birlikte de oyuna farklı bir çeşitlilik ve hava katılıyor diyebilirim. Oyun içerisinde yeniden tek oyunculu bir yapı benimsenmiş durumda ve bunun yanı sıra farklı farklı oyun modları da bu üretim içerisinde yer alıyor. Oyun içerisinde yer alan modlar ortasında uğraş, modu kabus modu ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Bu modlar ortasında seçim yapmak da büsbütün bize ilişkin.
Farklı alanlar ve farklı avantajlar
Oyun içerisinde farklı temalara ilişkin çeşitli bölgelere adım atabilecek, adım attığımız esnada hem etrafı keşfedebilecek hem de rakipleri alt etmeye çalışacağız. Oyunda yeniden her bir rakip farklı bir yerde bulunabilecek ve bunlara karşı çeşitli hücumlar gerçekleştirmeye çalışacağız. Örneğin bir bölge içerisinde ormana dalacak başka bölge içerisindeyse bir konutun bahçesinde koşturacağız. Oyunda bu biçimde farklı farklı alanlar yer alacak ve her alanın kendi zorlukları ve avantajları bulunacak. Bu avantajları da kullanmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.
 
 
Rüya ekibi oluşturmaya çalıştığımız bu imal içerisinde güçlü karakterler ve hücumlar bizleri bekliyor olacak. Bu akınları ve karakterleri elde etmek için oyunun öyküsü de ilerlememiz gerekecek. Oyunda yaptığımız her atılım aslında çok ehemmiyet arz edecek. Zira sıra tabanlı strateji ögelerini sahip bu tıp üretimlerde bu durum epey kıymet arz ediyor. Her gecikmiş atılım sonrasında rakibin yaptığı atılım bizleri alt edebiliyor münasebetiyle bu hususa ihtimam göstermeniz gerek.
Oyun içerisinde yeniden çeşitli ataklar yapacak ve bu hücumlar karşısında etrafı yıkılıp döküldüğünü görebileceğiz. Kendine mahsus fizik mekaniklerine sahip olan bu oyun içerisinde yeniden art planda çeşitli müzikler yer alacak ve bu müziklerle bir arada kendimizi oyun içerisine daha âlâ kaptırabileceğiz. Farklı ve farklı karakterlerle karşılaşabileceğimiz bu oyun içerisinde elbette tüm karakterler seslendirilmiş bir formda karşımıza çıkacak ve art planda da his yüklü bir öykü anlatılacak. Bu kıssa kapsamında da yeni gizemleri açığa çıkarabilecek ve buralara neden geldiğimizi öğrenebileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde orta sahneler niteliğinde karakterlerin diyalogları bulunacak, bu diyaloglar beyaz bir balon içerisinde gösterilecek ve onların ne dediklerine bu balon içerisinde görebileceğiz. Oyunda öykü kısmı bu biçimde ilerleyecek ve biz de bunları okuyarak öyküde neler olup bittiğini görebileceğiz. Yani üstte bahsettiğim üzere görsel roman niteliğinde de bir yapı bizleri bekliyor olacak. Zira öykünün gidişatı büsbütün okuma üzerine ve görsellik üzerine olduğu için bu şekli da bu oyun içerisinde görebileceğiz.
Oyun içerisinde natürel ki duruma bağlı olarak çeşitli orta sahneler de bizlere karşılayabiliyor olacak. Oyunda bu orta sahneler epey hoş bir biçimde karşımıza çıkacak ve öyküyü anlatma açısından bizlere kolaylık sağlayacak.
 
 
Öte yandan geliştirici grup daha evvel birçok üretimle birlikte karşımıza çıkıyor. Bu üretimler ortasında Monument Valley series, Land’s End, Assemble with Deva ve Alba: A Wildlife Adventure  gibi oyunlar yer alıyor. Bu oyunlar içerisinde Assemble with Deva ve Alba: A Wildlife Adventure isimli oyunları oynayıp bitirdim. Birinci oyun bizlere kısa bir bulmaca kıssa usulünü yansıtıyor, ikinci oyun ise biraz daha büyük bir bölgede farklı macera atıldığımız bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. İki oyun da çok renkli ve kendine has sanat tarzla sahip. Hasebiyle bu oyunun da bu biçimi benimsemesi epeyce olağan zira geliştirici grubun muhakkak bir sanat tarzı bulunuyor ve bu sanat tarzını de her yeni oyun içerisinde görebiliyoruz.
 
Siz de bu biçim renkli grafiklere ve renkli karakter takımına sahip sıra tabanlı strateji ögelerini bünyesinde barındıran görsel roman niteliğindeki üretimlerden hoşlanıyorsanız bu oyuna bir baht verebilir ve bir göz atabilirsiniz. Desta: The Memories Between, 26 Nisan tarihinde PC platformuna geliyor ve dilerseniz Steam üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Böylelikle oyunun çıktığından haberdar olabilirsiniz.
 
– Strayed Lights (25 Nisan: aksiyon, macera, soulslike)
 
 
Embers tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, soulslike oyunu Strayed Lights, 25 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Renkli görselliğe ve sanat tarzına sahip bu şiddetli dövüş aksiyon oyunu içerisinde büyük bir dünyaya atılacak, bu dünyayı keşfetmeye çalışacak ve souls-like üslubunda bir zorluk bekleyebileceğiz. Oyun içerisinde tekrar farklı farklı düşman cinsleriyle karşılaşabilecek, bu düşman çeşitlerinin farklı yeteneklerine karşı hazır olmaya çalışacak ve bizim de kendimize ilişkin hücumlar gerçekleştirmemiz gerekecek.
Klasik souls-like oyunlarında olduğu üzere bu oyunda da daima olarak farklı düşmanlarla karşılaşabilecek, oyun içerisinde karşılaştığımız bu düşmanlara karşı çeşitli akınlar yapabilecek, onların akınlarına savuşturabilecek ve onlardan kaçınabileceğiniz. Bunun dışında onları alt etmek ise büsbütün temel emelimiz olacak ve öyküyü de bu sayede art planda öğrenebileceğiz. Oyun içerisinde ne kadar çok çevreyi temizlersek ve ne kadar çok düşmanı ortadan kaldırırsak hem kıssa konusunda ilerleme sağlayacak hem de kendimize ilişkin çeşitli öğeler elde edebileceğiz.
 
 
Hayali bir dünyanın içerisinde yer aldığımız ve renkli bir sanat tarzının benimsendiği bu dünyada farklı farklı bölgelere geçiş yapabilecek, bu bölgelerin farklı havasını ve atmosferini soluyabileceğiz. Oyun içerisinde karanlık ve aydınlığın karşımı bir sanat tarzı benimsenmiş durumda. Bu da bizlere daha çok oyuna bağlayan ve oyunda ilerlemeyi sağlayacak ögeler olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde farklı farklı cinste düşmanlar bulunuyor, bu düşmanları ortadan kaldırmak için oyun içerisinde doğal ki birazcık vakit geçirmek gerekiyor. Oyunun temel mekaniklerini, dövüş animasyonları ve daha fazlasını öğrendikten sonra bu düşmanları hemencecik ortadan kaldırabiliyoruz.
Oyun içerisinde karşımıza çıkacak olan düşmanlar ortasında iblisler, ismi sanı muhakkak olmayan yaratıklar ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Bu iblislerin natürel ki kendine ilişkin formları ve taarruz tarzları bulunacak. Bu taarruz tarzlarını öncelikle öğrenmemiz gerekecek ve taarruzlarına karşı geldikten sonra karşı atağa geçmemiz gerekecek. Souls- like oyunlarında olduğu üzere bu oyun içerisinde de düşmanlar kuvvetli bir biçimde karşımıza çıkacak ve onları alt etmek için çeşitli atılımlar yapmamız gerekecek. Hasebiyle yaptığımız her atılım bu oyun içinde çok değer arz edecek.
 
 
Karakterin tam denetimli elimize aldığımız bu imal içerisinde gizem dolu bir dünyaya atılacak, bu gizem dolu dünyanın sırlarını açığa çıkarmak için etrafı keşfedebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Oyun içerisinde yeniden bir karakteri denetim edebilecek, bu karakterle bir arada kıssanın sonuna gerçek ulaşmaya çalışacak ve bizlere sunan bu öyküyü deneyimleyebileceğiz.
İçimizdeki şeytanla savaşmaya çalıştığımız ve gayret etmeye başladığımız bu imal içerisinde süratli tempolu bir savaş aksiyon sistemi yer alıyor. Süratli tempo içerisinde çeşitli ataklar gerçekleştirebiliyor ve kendimize ilişkin farklı farklı maharetleri düşmanların üzerine karşıya kullanabiliyoruz. Kendimize ilişkin bir güç atağımız bulunuyor, bu güç saldırımızla bir arada düşmanları alt edebiliyor ve ortadan kaldırabiliyoruz. Bunun yanı sıra oyun içerisinde farklı farklı yakın akınlar gerçekleştirebiliyoruz ve elimizdeki yeteneklerle bir arada düşmanları yok edebiliyoruz.
 
 
Oyunda biz de farklı formlara giriş yapabiliyor ve bu formlarla bir arada düşmanlara karşı farklı taarruzlar gerçekleştirebiliyoruz. Oyun içerisinde düşmanların akınlarını kesebiliyor, onları savunabiliyor ve onlardan kaçınabiliyoruz. Düşmanların akınlarından kaçındıktan sonra karşı akına geçerek onları zayıf anlarında gafil avlayabiliyoruz. Oyun büsbütün savunma ve hücum formunda bizleri karşılıyor. Hasebiyle bu üretim içerisinde aldığımız rastgele bir darbe ölmenizi sebebiyet veriyor. Haliyle bu duruma epeyce dikkat etmeniz gerekiyor.
Zamanlanmış hücum ve savunma tarzları ile karşımıza çıkan bu oyun içerisinde şiddetli bir dövüş sistemi bizleri bekliyor olacak. Oyunda her aldığımız darbe bizleri farklı bir boyuta götürecek ve bu da ölmemize sebebiyet verecek. Oyun içerisinde düşmanların akınlarını tam vaktinde kesmemiz gerekecek ve oyundaki bu karakterimiz renkten renge bürünebilecek. Oyunda daha çok büyü teması işlenmiş durumda hasebiyle oyun içerisinde kendi ışığımızın rengini değiştirebilecek ve maviden turuncuya hakikat çevirebileceğiz. Maviden turuncuya hakikat çevirmek için de etraftan çeşitli güçler toplayabilecek ve bu güçlerle bir arada düşmanları daha kolay bir halde alt edebileceğiz.
 
 
Farklı bir sistemi ve sanat tarzını benimseyen bu imal içerisinde ışıldayan ve ışık saçan karakterler ve düşmanlar bizleri bekliyor olacak. Bu oyun içerisinde hem ilgi alımlı animasyonlar hem ilgi alımlı karakterler ve hem de düşmanlar bizlere sunuluyor olacak. Oyunda olağan düşmanlar haricinde bir de işveren savaşları bulunacak, bu işveren savaşları olağan düşmanlara karşı daha çetin ve kuvvetli geçecek. Hasebiyle işveren savaşlarına hazırlanmamız için kendimizi oyun içerisine adapte etmemiz, oyunda biraz daha vakit geçirmemiz ve yetenekler üzerinde biraz daha ustalaşmamız gerekecek. Münasebetiyle işveren savaşlarına katıldığımız vakit o büyük canavarların akınlarını kesmek için kendimizi savunabilecek ve savunduğumuz esnada da boş bulduğumuz anda karşı atağa geçebileceğiz.
Oyunda işveren savaşları esnasında büyük saldırdılar alabilecek lakin tek bir tuşla onların taarruzlarını kırabileceğiz. Hasebiyle bu taarruzlardan korkmanıza gerek kalmayacak.
Oyunda yeniden karakter seçme ekranı olacak, bu karakter ekranı ile birlikte kendimize ilişkin bir karakter oluşturabilecek ve doğal ki her souls-like oyununda olduğu üzere kendimize ilişkin yeteneklerimiz bulunacak. Bu yetenekleri geliştirerek ve yeni yeteneklerin kendileri açarak da düşmanlara karşı daha farklı akınlar gerçekleştirebileceğiz. Yeteneklerin kilidini açmak ve yeni marifetlere sahip olmak için de düşmanları alt etmek, etrafı keşfetmek ve daha fazlasını yapmamız gerekecek.
 
 
Oyun içerisinde natürel ki bir de art planda çeşitli müzikler yer alacak. Bu müzikleri besteleyen kişi ise Austin Wintory.  Bu isim daha evvel birçok oyun içerisinde çeşitli müziklerle karşımıza çıktı ve yaptığı müzikler Journey, ABZÛ ve The Banner Saga serilerinde  yer aldı.
Renkli ve bir yandan karanlık yapıya sahip olan bu oyun içerisinde farklı farklı bölgelere atılabilecek, atıldığımız bu bölgelerin farklı temaları ve görselliği ile farklı atmosferleri ve farklı görünümleri görebileceğiz. Bu imal içerisinde her bir bölgeyi keşfetmeye çalışacak, buradaki düşmanları alt etmeye çalışacak ve bizlere sunulan bu dünyanın sırlarını açığa çıkarmaya çalışacağız. Oyun içerisinde hem aksiyon macera hem keşif hem de güçlü bir yapı bizleri bekliyor olacak. Birçok cinsin harmanlandığı bu imal içerisinde geniş bir mcaera bizleri bekliyor.
 
 
25 Nisan’da çıkış yapacak bu oyun Embers Grubu tarafından geliştiriliyor. Siz de bu usul aksiyon Souls like oyunlarından hoşlanıyorsanız bu imale bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Bu devirde çok fazla Souls like aksiyon macera oyunu çıkış yapıyor. Hasebiyle bu stilin yükselişe geçmesi tahminen oyuncular açısından sıkıcı bir durum olabilir lakin daha evvel bu cinse giriş yapmamışsanız ve giriş yapmak istiyorsanız yahut bu stil oyunlardan hoşlanıyorsanız oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda. Dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz.
 
– Welcome to Goodland (28 Nisan: strateji, kıssa, seçim odaklı)
 
 
Big City Lab tarafından geliştirilen ve birebir grup tarafından yayınlanacak olan strateji, öykü, seçim odaklı imal Welcome to Goodland, 28 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Küçük bir kasabada geçen bu üretim içerisinde farklı farklı vazifelere atılabilecek, birçok seçim yapabilecek ve seçimlerle birlikte oyunun finalini kendimize nazaran ayarlayabileceğiz. Oyun içerisinde her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edecek, yapacağınız seçimler oyunun gidişatını belirleyecek ve oyun içerisinde birçok seçim yapabileceğiz. Çıkış yapacak olan oyunda yeniden bulunduğumuz bu kasaba içerisinde farklı farklı karakterlerde etkileşime geçebilecek, etkileşime geçtiğimiz bu karakterlerle bir arada kıssanın gidişatına istikamet verebileceğiz.
Kara para aklamanın, güç kararlar almanın, çeşitli misyonlar atılmanın ve daha fazlasının yer aldığı bu üretim içerisinde kendimize güvenebileceğimiz dostluklar kurmaya çalışacak, bu dostluklarla bir arada alttan alttan çeşitli paralar kazanmaya çalışacağız. Oyun içerisinde bir kabahat örgütüne üye olacak, bu hata örgütü ile bir arada daha fazla parayı kendimize alabilecek ve bu örgütü daha da büyütmeye çalışacağız. Kartel kümesinin altında sıradan bir kişi olarak başlayıp daha sonra büyük yerlere gelebileceğimiz bu imal içerisinde yükselmemiz ve alçalmamız büsbütün bizim elimizde olacak. Zira yapacağımız seçimler ve karşımıza gelen fırsatları pahalandırmak seçimlere nazaran değişkenlik gösterecek.
 
 
Suç dolu bir kasabada yer aldığınız bu üretim içerisinde bir hata örgütünün içerisinde yer alıyor, bu cürüm örgütü içerisinde sıradan bir kişi olarak çalışıyor ve her ay maaşınızı alıyoruz. Bu gidişat olağan ki bu türlü sürmüyor. Biz de bu işe el atmaya çalışıyor ve daha fazla kazanmaya başlamak istiyoruz. Oyunda bu gidişatı değiştirmek ise büsbütün bizim elimizde oluyor. Sıradan bir maaşlı olarak çalıştığımız lakin daha fazla yükselmeye çalıştığımız bu oyun içerisinde daha fazla yanımıza müttefik çekerek daha da büyümeye çalışıyor ve pazar ağımızı daha da genişletmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde bir yandan kara para aklamaya çalışıyor öbür yandan ise çeşitli yollarla ticaret yapabiliyor ve yüksek ölçüde paralar kazanabiliyoruz. Oyunda ne kadar çok para kazanırsak o kadar çok ünümüz artıyor ve bu ün sayesinde de daha fazla kişi bizleri tanıyor ve bu sayede etrafımızı daha da genişletebiliyoruz.
Çevreyi genişletme ile birlikte daha fazla fırsatın ve vazifenin kilidini açabiliyoruz. Oyun içerisinde bizlere çeşitli vazifeler veriliyor ve bu misyonları tamamlamak büsbütün bizim işimiz oluyor. Bu vazifeleri tamamlayarak daha fazla para kazanabiliyor ve kasabada tanınabilirliğimizi arttırabiliyoruz. Arttırdığımız takdirde daha fazla iş kapısı ve iş kolu bizlere uğruyor ve bu sayede daha da uygun bir gidişat yakalayabiliyoruz. Oyun içerisinde elbette başımızda bir yönetici bulunuyor ve bu yönetici bizlere çeşitli vazifeler veriyor. Bu misyonlar sayesinde de onu hayal kırıklığına uğratmamaya çalışıyoruz lakin bizim de hayalimizde ileride bu yöneticinin yerinde olmak yer alıyor.
 
 
Küçük küçük başlayıp daha sonra büyük oltaları elimize alabileceğimiz bu imal içerisinde farklı farklı bölgeler de bizleri bekliyor olacak. Her bölgenin kendine has teması, yapısı ve satabileceğimiz ögeleri yer alıyor. Oyun içerisinde çeşitli dostluklar edinerek onlarla birlikte daha fazla pazarım genişletmeye çalışıyor ve genişletmeye başlayınca da daha fazla şahısla irtibat kurabiliyoruz. Lakin oyun içerisinde her bir karakter ne yazık ki inançtır değil hasebiyle her bir karakterin nasıl biri olduğunu öncelikle öğrenmemiz gerekiyor ve ona nazaran yanımıza çekmemiz lazım. Bir vakit sonra bu karakterlerin bizlere ihanet etme mümkünlüğü hayli yüksek olarak karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle bu bahse dikkat etmeniz gerekiyor.
Oyun içerisinde çeşitli zorluklar ve evreler bizleri bekliyor. Oyunda tekrar çeşitli seçimler yapabileceğimiz ve aksiyonlarımızı gözden geçirebileceğimiz bir yapı bizlere sunuluyor. Oyunda yeniden çeşitli süreçler ve pazarlara giriş yapabiliyor, gelecek planlarını burada yapabiliyor ve işletmenizi koruyabiliyorsunuz. Oyun içerisinde giriş yaptığınız bu pazarda sermayeyi daha da arttırabiliyor ve bu hususta kendinizi daha da geliştirmeye başlıyoruz.
 
 
Gerek karakterleri ile gerek yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeye çalışan bu üretim içerisinde yapacağımız atakları evvelce planlayabiliyor, sağlam dostlar bulmaya çalışıyor ve hata çeteleri ile bir arada irtibat kurmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı çeteler yer alıyor, bu çetelerin her birinin farklı üyeleri ve yapısı bulunuyor. Bu çetelerle birlikte irtibat içerisine girebiliyor ve onlarla birlikte girdiğimiz bu irtibat sayesinde kendimizi tanıtabiliyor, daha fazla misyon alabiliyor ve daha fazla müttefik elde edebiliyoruz.
Ne kadar çok çete ile tanışırsak o kadar çok fırsatın kapısını açabiliyor ve çeşitli vazifeleri atılabiliyoruz. Oyun içerisinde elbette daima olarak karşımıza çeşitli seçimler çıkıyor, kiminle dost kimine düşman olmamızı büsbütün biz belirliyor ve vazifeleri yapıp yapmamak büsbütün bize kalıyor. Oyun içerisinde bir karakterle güzel olup olmamak büsbütün bizim elimizde. Münasebetiyle karakterlerle birlikte geçirdiğimiz vakti büsbütün biz belirliyoruz.
 
 
Oyunda tekrar üstten görünümlü bir üretim bizleri bekliyor. Kasaba içerisinde çeşitli alanlara tıklayabiliyor ve bu alanlarla bir arada çeşitli misyonları kendini açabiliyoruz. Oyunda farklı farklı karakterler bulunuyor ve bu karakterlerle etkileşime geçebiliyoruz. Etkileşime geçtiğimiz bu karakterlerle birlikte çeşitli fırsatların kilitlerini açabiliyor, onlardan misyon alabiliyor ve daha fazla para kazanabiliyoruz. Oyundaki esasen temel maksat para kazanmak üzerine ve bu yolda da cürümler ortasına girmeye eksik etmiyoruz.
Oyun içerisinde karakterlerle karşılaştığımız vakit onlarla diyaloglara girebiliyor, bu diyaloglar esnasında da karşımıza seçim yapma ekranı geliyor. Bu seçim yapma ekranda elbette büsbütün hakikat bir seçenek yer almıyor. Bu doğruyu büsbütün kendinize nazaran belirleyebiliyorsunuz. Yani bir oyuncunun seçim yapabileceği şık farklı olabiliyor öbür oyuncunun ise farklı bir seçeneği seçme mümkünlüğü daha yüksek oluyor. Münasebetiyle oyun içerisinde bir gerçek yer almıyor. Her oyuncuya nazaran farklı bir seçenek gerçek olabiliyor lakin yapacağınız seçimlerin bir bedeli bulunuyor.
 
 
Suç içerisine adım atabileceğimiz ve kasabayı bir yandan kabahat örgütüne bulaştırabileceğimiz bu oyun içerisinde bir yandan kartel olarak üst sıralara çıkmaya çalışıyor öteki yandan ise sıradan bir maaşlı olarak çalıştığımız bu yerde daha fazla parayı kazanmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde tekrar güvenlik üniteleri ile birlikte etkileşime geçebiliyor, onlara karşı itimat duyabiliyor ve onlarla iş birliği yapabiliyorsunuz. Oyunda bir yandan kabahat örgütünün içerisinde yer alırken başka yandan ise çeşitli müttefikler toplayabiliyorsunuz. Bu müttefikler sayesinde daha fazla fırsatın kapısını aralayabiliyorsunuz.
Bağımsız bir geliştirici tarafından bizleri sunulacak olan strateji temelli seçim odaklı bu kıssa oyunu içerisinde üstte bahsettiğim üzere birçok özellik ve gidişat bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde bir kartel kümesinde çalışan olarak yer alacak, kendimizi geliştirmeye ve yeniden fırsatların kapısını açmaya çalışacağız. Oyunda tekrar çeşitli vazifeler yapabilecek, birçok karakterle etkileşime geçebilecek, o karakteri yahut karakterleri kendi safımıza çekebilecek. Ayrıyeten çeşitli seçimler yaparak öykünün gidişatına taraf verebileceğiz.
 
 
Siz de bu usul üretimlerden hoşlanıyorsanız ve seçim odaklı oyunları seviyorsanız bu üretime bir göz atabilir ve oynayabilirsiniz. Oyun şu an için yalnızca PC platformuna çıkış yapmaya hazırlanıyor. 28 Nisan’da Steam üzerinden PC için çıkış yapacak bu oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda. Dilerseniz oyunu istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu da size kolaylık sağlamış olur.
Oyunu şu anda rastgele bir demo sürümü bulunmuyor. Münasebetiyle rastgele bir deneme talihimiz olmadı fakat çıkış yaptığı gün oyunu deneyebileceğiz. Ayrıyeten şu anda fiyatı da aşikâr değil çıkış yaptığı gün tıpkı anda fiyatını da öğrenmiş olacağız.
 
– Trinity Trigger (25 Nisan: aksiyon, japon rol yapma)
 
 
FURYU Corporation tarafından geliştirilen ve XSEED Games, Marvelous tarafından yayınlanacak olan aksiyon, japon rol yapma oyunu Trinity Trigger, 25 Nisan tarihinde geliyor. Zindan temelli bu rol yapma oyunu içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyebiliyor, ilerlediğimiz bu bölgelerde farklı zindanlara giriş yapabiliyor ve buraları temizleyebiliyoruz. Oyun içerisinde yeniden etraftan çeşitli silahlar bulabiliyor ve çeşitli hazinelerin kilidini açabiliyoruz. Bu hazinelerin kilidini açmak için öncelikle zindanlara giriş yapıyor, bu zindanlarda bulunan sandıkları açabiliyor ve bu sandıklarla birlikte çeşitli öğelerin sahibi olabiliyoruz.
Envanter sistemimizin ve karakter geliştirme sisteminin yer aldığı bu üretim içerisinde süratli bir aksiyona giriş yapabiliyor ve Japon rol yapma tecrübesini elde edebiliyoruz. Oyun içerisinde bir yandan farklı bölgelere ilerlemeye çalışırken öteki yandan kendi karakterlerimizi geliştirmeye çalışıyor, kendimize ilişkin bir grup kurabiliyor ve çeşitli bölgelere adım atabiliyoruz. Oyunda farklı farklı karakterlerle tanışabiliyor ve onlarla etkileşime geçebiliyoruz, etkileşime geçtiğimiz karakterlerden çeşitli misyonlar alabiliyor ve o misyonları yerine getirerek çeşitli mükafatların sahibi olabiliyoruz.
 
 
Bunun içerisinde bilim kurgu teması benimsenmiş durumda ve oyundaki temel emelimiz dünyayı kurtarmak oluyor. Oyun içerisinde bu dünyayı kurtarma teması için çeşitli tehlikelere atılabiliyor, atıldığımız bu tehlikelerle birlikte bir yandan hayatta kalmaya çalışırken öbür yandan yaratıkları ve canavarları öldürmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı yaratık cinsleri ve düşman tipleri bulunuyor. Düşman tiplerini alt etmek için de silahımıza ve kendi becerilerimize yönelmek durumunda kalıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı yetenekler ve maharetler sergileyerek düşmanları alt edebiliyoruz ve bunun yanı sıra sağdan soldan kilidini açtığımız sandıklardan çeşitli silahlar elde edebiliyoruz ve silahları da düşün onlara karşı kullanabiliyoruz.
Oyun içerisinde olağan düşmanlar haricinde işveren savaşları da bulunuyor. İşveren savaşları olağan düşmanlara karşı daha şiddetli ve daha çetin bir biçimde karşımıza çıkıyor. Bu oyundaki işverenleri alt etmek için yeniden silahımıza davranmaya çalışıyor ve karakterimizin becerilerden yararlanmaya başlıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı işveren tipleri yer alıyor ve bu işveren çeşitlerini öğrenmek için öncelikle oyun içerisinde birazcık vakit geçirmek gerekiyor. Oyun içerisinde bulunan işverenlerin taarruz tarzlarını öğrenmek, onlara karşı bir hücum planı hazırlamak ve gelen akınlara karşı kendimizi korumak çok değer arz ediyor. Münasebetiyle bunu yapmak için de oyun içerisinde biraz vakit geçirmek ve karakterin maharetlerine hakim olmak gerekiyor.
 
 
Klasik Japon rol yapma oyun tecrübesini bizlere sunacak bu üretim içerisinde üstten görünümlü bir kamera bakış açısı bulunuyor. Bu kamera bakış açısı sayesinde karakterimizi büsbütün görebiliyor ve haritanın da bir kısmına hakim olabiliyoruz. Oyun içerisinde tekrar farklı bölgelere adım atabiliyor ve bu bölgelerde çeşitli karakterlerle etkileşime geçebiliyoruz. Bu karakterlerle etkileşime geçerek farklı bölgelere hakikat yol alabiliyor ve onlardan misyon alabiliyoruz. Misyonlar karşılığında farklı mükafatların sahibi olabiliyor onları da kendi avantajımıza kullanabiliyoruz.
Garip yaratıkların ve düşman cinslerinin yer aldığı bu oyun içerisinde daima olarak kendimizi bir aksiyonun içerisinde bulmuyoruz. Oyunda aksiyona girdiğimiz esnada natürel ki kedimizi zindan içerisinde buluyor ve buraları temizlemeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde zindanlara giriş yaparak şiddetli bir çaba bizleri bekliyor. Oyunda zindanlar haricinde gezebileceğimiz ve keşfedebileceğimiz çeşitli alanlar bulunuyor. Örneğin zindanların üst kısmında bir kent bulunuyor, bu kenti dilediğimiz üzere gezebiliyor ve burada bulunan karakterlerle etkileşime geçebiliyoruz. Daha sonra bu karakterlerden misyonlar alarak bu zindanları temizleme misyonunu üstleniyoruz ve buraları temizleyerek de dünyayı daha paka çıkarıyoruz. Tıpkı vakitte hem yaratıklardan buraları temizliyor hem de misyonu tamamlamış oluyoruz. Misyonları tamamladıktan sonra da çeşitli mükafatların ve öğelerin sahibi olabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde hem tek oyunculu hem de eşli bir yapı bulunuyor. Yani yanımıza dilersek iki arkadaşımızı çağırabiliyor ve bu güçlü gayrette yanımıza takviye olarak çağırabiliyoruz. Tek oyunculu olarak oynarsak karakterler ortasında geçiş yapabiliyor ve geçiş yaptığımız esnada istediğimiz karakteri kullanabiliyoruz. Zindanlar içerisinde tekrar keşfedebileceğimiz çeşitli alanlar bulunuyor ve bu keşfedebileceğimiz alanlar ortasında bilinmeyen kapılar yer alıyor. Bu kapalı kapıları açarak yeni sırları açığa çıkarabilir ve yeni mükafatların sahibi olabiliyoruz.
Oyun içerisinde yalnızca süratli aksiyon ve düşmanları ortadan kaldırma sistemi değil birebir vakitte bulmaca sistemi de bulunuyor. Oyun içerisinde yer aldığımız zindanlarda çeşitli bulmacalar karşımıza çıkabiliyor ve bu bulmacaları da çözmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Bulmacaların zorluğu yavaştan artmaya başlıyor lakin natürel ki çok fazla şiddetli bir halde karşımıza çıkmıyor. Hasebiyle bu bahiste kendimize güvenmemiz kâfi oluyor. Oyun içerisinde yeniden farklı kasabalara atılabiliyor ve bu kasabaları keşfedebiliyoruz. Kasaba halkı ile istersek etkileşime geçebiliyor, bu etkileşim geçtiğimiz halkla birlikte sohbet edebiliyor ve onlarla bir arada kıssayı ilerletmeye başlıyoruz.
 
 
Oyun içerisinde yeniden farklı farklı silahları elimize alabiliyor ve bu silahlar ortasında geçiş yapabiliyoruz. Tekrar üstte da bahsettiğim üzere oyunu hem tek oyunculu hem de iş birliği modunda oynayabiliyor, tek oyunculu modunda oynarsak karakterler ortasında geçiş yapabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı silah tipleri bulunuyor ve bu silah çeşitleri ortasında geliştirici grubun belirttiğine nazaran 8 farklı silah tipi yer alıyor. Bu silah çeşitleri ortasında istediğimiz üzere geçiş yapabiliyor ve düşmanların karşısında bu silah tiplerini kullanabiliyoruz.
Hem etrafı keşfedebilecek hem de rol yapma tecrübesini elde edebileceğimiz bu oyun içerisinde hoş bir dünya bizleri bekliyor olacak. Büyük bir maceraya atılacağımız ve süratli aksiyona dalış yapabileceğimiz bu üretim içerisinde çeşitli bulmacaları çözebiliyor, düşmanları tek başımıza yahut arkadaşlarımıza birlikte iş birliği modunda alt edebiliyoruz. Olağan ki bu biçim oyunları iş birliği modunda arkadaşlarımızla bir arada oynamak çok daha hoş ve eğlenceli olabiliyor. Elbette arkadaşınız varsa arkadaşlarla birlikte denemenizi tavsiye ediyorum lakin doğal ki tek oyunculu olarak da eğlenmeniz mümkün.
 
 
Yukarıda bahsettiğim özellikleri özetleyecek olursam oyun içerisinde üstten görünümlü bir kamera bakış açısı bizleri bekliyor. Oyunda diğer bölgelere ve kasabalara geçiş yapabiliyor ve bu bölgelerdeki karakterlerle etkileşime geçebiliyoruz. Oyundaki süratli aksiyon sistemi zindanlarda işliyor ve buralarda çeşitli düşmanlar ve yaratıklar karşımıza çıkıyor. Bunları alt ederek hem karakterimizi geliştiriyor hem de farklı silah cinslerine sahip olabiliyoruz. Oyundaki gayemiz dünyayı yaratıklardan kurtarmak ve rahat bir nefes almak. Oyunda farklı karakterler bulunuyor ve farklı karakterler ortasında geçiş yapabiliyoruz. Dilersek tek oyunculu dilersek de arkadaşlarımıza bir arada bu oyunu oynayabiliyoruz.
 
 
Farklı farklı karakterlerini yer aldığı ve farklı bölgelere geçiş yaptığımız ve düşmanları temizlediğimiz bu üretim 25 Nisan tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu bildirim sayesinde kolaylık sağlayabilir ve oyunun çıktığını öğrenebilir ve oyuna direkt olarak sahip olabilirsiniz. Oyunun şu anda ne yazık ki demosu bulunmuyor. Münasebetiyle rastgele bir deneme teşebbüsünde bulunamadık fakat çıktığı gün oyunu deneyimleyecek ve elde ettiğimiz tecrübeleri birbirimize aktarabileceğiz. Siz de bu şekil rol yapma oyunlardan hoşlanıyorsanız ve macera ögelerini da seviyorsanız bu imale bir göz atabilirsiniz.
 
– Roots of Pacha (25 Nisan: piksel, çiftlik, simülasyon)
 
 
Soda Den tarafından geliştirilen ve Crytivo tarafından yayınlanacak olan piksel grafikli çiftlik, simülasyon oyunu Roots of Pacha, 25 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Farklı farklı bölgelere ilerleyebileceğimiz, etrafı keşfedebileceğimiz ve çeşitli kaynaklar toplayabileceğimiz bu ömür simülasyonu oyunu içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışacak öteki yandan ise kendimize ilişkin bir medeniyet kurmaya çalışacağız. Oyun içerisinde farklı farklı klanlar bulunacak, bu klanlarla birlikte kendi medeniyetimizi oluşturabilecek ve kendi kalanımızı tanımaya çalışacağız.
Oyun içerisinde taş döneminde bulunacağız ve taş zamanı içerisinde kendimize ilişkin gereklilikleri yapmaya çalışacağız. Taş Devranı içerisinde taşları kırabilecek, çeşitli madenlere geçiş yapabilecek, bu madenlerle bir arada çeşitli kaynakların sahibi olabileceğiz. Oyun içerisinde öbür yandan balık tutabilecek, ormanlara ilerleyerek çeşitli meyveler ve mantarlar elde edebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Bu imal  içerisinde geniş bir içerik bizleri bekliyor olacak ve etrafı daima olarak keşfedebileceğiz. Roots of Pacha ile kaynaklar toplayabileceğiz ve kendi bölgemizi daha da genişletmeye çalışacağız.
 
 
Dev bir topluluğun kesimi olmaya çalıştığınız ve yabanî doğayı keşfettiğimiz bu imal içerisinde tam bir hayat simülasyon tecrübesi bizleri bekliyor olacak. Bu stil üretimlerde siz de biliyorsunuz ki etrafı keşfedebiliyor, kendimize ilişkin farklı yapılar inşa edebiliyor ve nüfusumuzu arttırmaya çalışıyoruz. Bu oyunda farklı bir tema benimsemiş yani taş devranı baz alınmış durumda. Taş Dönemi’nde yapılabilecekler siz de bildiğiniz üzere kısıtlı. Bu bölgede yapacağımız aktiviteler ortasında balık tutmak, etraftan çeşitli meyve ve zerzevat toplamak, bunun dışında kendimize ilişkin bir  çiftlik kurmak ve bu çiftlikte birlikte farklı ekinlere sahip olmak ve bunun dışında da farklı yapılarla birlikte nüfusumuzu arttırmak yer alıyor. Oyun içerisinde Taş Devranı teması sahiden de ilgi çekiyor ve bir yandan da piksel grafikte yapısıyla da ön plana çıkmaya çalışıyor.
Oyun içerisinde kullanabileceğimiz ve etrafı keşfedebileceğimiz esnada bizlere yardımcı olabilecek çeşitli binekler bulunuyor. Bineklere binerek etrafı daha süratli bir biçimde keşfedebiliyor ve daha süratli bir formda seyahat edebiliyoruz. Bir yerden bir yere gitmek için bu binekleri elde edebiliyor ve bu bineklerle bir arada basitçe o yere ulaşabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı hayvan çeşitleri ve yapı cinsleri bulunuyor. Bu hayvan cinsleri ortasında develer, filler ve daha fazlası yer alıyor. Bunlarla birlikte etkileşime geçebiliyor, onlarla bir arada dost olabiliyor ve sevgi gösterisi yapabiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde etkileşime geçebileceğimiz çok fazla şey yer alıyor diyebilirim.
 
 
Gelişen bir taş dönemi topluluğunun modülü olabileceğimiz bu oyundan bir yandan kendimizi geliştirecek öbür yandan da medeniyetimiz ve klanımızı büyütmeye çalışacağız. Oyun içerisinde bir klanımız yani bir topluluğumuz yer alacak. Bu topluluğumuzu daima olarak geliştirmeye çalışacak ve burada yer alanları süratli bir formda görevlendirmeye başlayacağıx. Oyun içerisinde etrafı keşfetmeye çalışacak ve çeşitli kaynakları toplamaya başlayacağız. Oyunda hayatta kalmak ve günü geçirmek için balık tutmaya çalışacak, taşları  kırabilecek, ormanlardan çeşitli ağaçlar kesebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Bu sayede hem yeni yapılar inşa edilecek hem de bir yandan da hayatta kalmaya çalışacağız.
Oyun içerisinde hem tek oyunculu hem de çevrimiçi eşli oyun modu bulunuyor. Tek oyunculu oynamaktan fazla bu şekil üretimleri eşli bir halde oynamak yani arkadaşlarınızla bir arada oynamak çok daha eğlenceli olabiliyor. Zira oyun içerisinde başka oyunlarda olduğu üzere etrafı keşfedebiliyor ve etrafı keşfetmek için de aşikâr bir mühlet ve vakit gerekiyor. Hasebiyle bu etrafı keşif ve etraftan çeşitli kaynakları toplamı işini takımlara bölersek daha süratli bir halde gerçekleştirebiliyoruz. Hem vakitten tasarruf hem daha süratli bir formda gelişmek için arkadaşlarınızla bir arada bu biçim oyunları oynamak daha eğlenceli ve daha verimli bir olabilir.
 
 
Oyun içerisinde yeniden üretim mekaniği bulunuyor. Bu üretim mekaniği sayesinde etraftan çeşitli kaynaklar toplayarak çeşitli objeler ve öğeler elde edebiliyoruz. Oyun içerisinde tekrar çanak çömlek üretebiliyor, bu sistemle birlikte kendimizi günlük hayatta daha kolaylıklar içinde bulabiliyoruz. Oyun içerisinde yeniden sığ sulardan balıklar tutabiliyor, bu balıklarla bir arada günlük hayatta yiyebileceğimiz yiyeceği buralarda elde etmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde tekrar etraftan taşlar kırabiliyor, metaller işleyebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Bir yandan sanat yapıtlarını öğretebileceğimiz öbür yandan ise kaynakları gerçek bir formda kullanmaya çalıştığımız bu oyunda hem köyümüzü geliştirebiliyor hem de nüfusumuzu arttırabiliyoruz.
Oyun içerisinde taş evresinden başlayarak vakitle bu taş devranını aşarak yeni teknolojilerin kilidini açabiliyor ve bu teknolojilerle bir arada kendimizi daha süratli bir biçimde geliştirebiliyoruz. Oyun içerisinde yeniden üstte da bahsettiğim üzere yerleşik hayata geçebiliyor, çeşitli tarım alanları inşa edebiliyor ve büyük bir ateş yakabiliyoruz. Oyunda bunun dışında farklı yapılar inşa edebiliyor ve artık yerleşik hayata geçip büyümeye çalıştığımıın göstergesi olarak konut halinde binalar inşa edebiliyoruz.
 
 
Farklı farklı toplulukların ve karakterlerin yer aldığı bu imal içerisinde kendimize ilişkin bir köy inşa edebiliyor, konutlarla birlikte köyümüzü daima olarak geliştirmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde verimli bir çiftlik yaratmaya çalışıyor, bu çifitliklerle bir arada günlük yemek muhtaçlığını karşılayabiliyoruz. Oyunda yalnızca bunlarla sonlu kalmıyor öteki yandan ise kendi konutumuzu tasarlayabiliyoruz ve bu meskeni istediğiniz yere yerleştirebiliyoruz. Bu konutu dilersek dekore edebiliyor, istediğimiz biçime nazaran dizayn edebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz.
Kısaca toparlayacak olursak bu oyun bizlere hoş bir hayat simülasyonu sunuyor diyebiliriz.
 
Oyun içerisinde birinci etapta taş bölümünden başlıyor, yavaş yavaş çeşitli aletler yapıyor ve teknolojiyi yavaş yavaş geliştirmeye başlıyoruz. Oyun içerisinde etrafı keşfedebiliyor, çeşitli kaynaklar toplayabiliyor ve bu kaynakları gelişim aracı olarak kullanabiliyoruz. Oyunda tekrar etrafta keşfedebileceğimiz çeşitler alanlarla bir arada madencilik yapabiliyor, ormanlara giriş yaparak odunlar kesebiliyor ve o elde ettiğimiz kaynakları da köyümüz için kullanabiliyoruz. Oyun içerisinde yavaş yavaş gelişmeye dikkat ediyor ve bu gelişme sayesinde yerleşik hayata geçiyor ve çeşitli yapıların kilidini açabiliyoruz.
 
 
Oyunda yeniden hem yerleşik hayatla bir arada tarım alanları inşa edebiliyor hem de artık hayvan evcilleştirme yoluna gidebiliyoruz. Etrafı gezerken ve keşfederken çeşitli hayvanların üzerine binebiliyor ve onları binek aracı olarak kullanabiliyoruz. Oyun içerisinde ormanlara dalış yaparak ağaçlar kesebiliyor, bu kaynakları binaları inşa etmek için kullanabiliyoruz. Oyunda yeniden başka taraftan günlük yiyecek gereksinimimiz karşılamak için sulardan balıklar tutabiliyor ve öbür taraftan da hayvan avlayabiliyoruz.
 
 
Taş dönemi ile başladığımız fakat daha sonra ileri teknolojiye hakikat ulaşmaya çalıştığımız bu imal içerisinde bizlere hoş bir tecrübenin sunulması hedefleniyor. Oyunu istersek tek oyunculu istersek de arkadaşlarımızla bir arada çevrimiçi eşli olarak oynayabiliyor ve bu tecrübeye onları da katılmasını sağlayabiliyoruz. Oyun 25 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor ve siz de bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız bu üretime bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyunu şu an Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu