BilimTeknoloji

Square Enix blok zinciri teknolojilerine yatırım yapacak

Blok zinciri teknolojisi yalnızca güvenlik yahut süratli transfer üzere alanları kapsamıyor. Artık blok zinciri teknolojilerini temel alan ve standart oyunlara nazaran çok daha fazla para transferlerinin olduğu oyunlar mevcut. Hala de mantar üzere sayısız yeni proje piyasaya çıkıyor. Muhakkak bir müddet oynandığında kripto para kazandırıyor olması da en kıymetli benimsenme noktası oldu. 

Square Enix blok zincirine giriyor

Final Fantasy geliştiricisi Square Enix’in işvereni Yosuke Matsuda çalışanlarına gönderdiği yeni yıl iletisinde Facebook’un Meta olarak ismini değiştirmesine vurgu yaptı ve bunun yalnızca bir isim değişikliği olarak görülmemesi gerektiğini belirtti. Matsuda 2022 yılı ile birlikte Metaverse kavramının çeşitli hizmetlerle desteklenen bir iş kolu haline geleceğine inanıyor. 

Matsuda ayrıyeten kripto para kazanılan blok zinciri tabanlı oyunlar ve NFT tabanlı dijital eşyaların giderek daha tanınan olacağını düşünüyor. Bu bakımdan şirketin eser portfolyosunda merkezi olmayan görüntü oyunlarının da yer alması için strateji geliştirecek. 

Yavaş yavaş oyun devlerinin de blok zincirini keşfetmeye başladığını görüyoruz. Oyun içerisinde NFT satışlarının tepe yapması hali hazırda oyun içi satışlarda kıymetli stratejileri olan bu firmaların iştahını arttırmış durumda. Square Enix bu bahiste kendi teknolojilerini mi geliştirecek yoksa paydaşlıklar mı kuracak merak konusu. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu